taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5886
Euro
7.2573
Altın
1615.04
Borsa
88059.46
Gram Altın
342.381
Bitcoin
42177.62
fuzulev

Lazerli magandalar Atatürk Havalimanı'nda

Uçaklara iniş ve kalkışı sırasında lazer tutarak uçuş güvenliğini tehlikeye sokan magandaların son kurbanı olan uçak ile kule arasındaki telsiz konuşması ortaya çıktı.

İHA |
Whatsapp ile paylaş

Lazerli magandalar Atatürk Havalimanı'nda

a

Uçakların iniş ve kalkışları sırasında lazer ışığı tutarak uçuş güvenliğini riske sokan "lazer magandaları" cuma günü yine iş başındaydı. Atatürk Havalimanı’na cuma akşamı inişe geçen uçaklara Büyükçekmece açıklarında bir gemiden kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından lazer tutuldu.

KONTROL KULESİYLE KONUŞULDU

Lazer ışığına maruz kalan pilotlardan biri Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol Kulesi’ne "Tam sol kanat altımızda, deniz kenarında sanırım lazer ışığı olabilir, çok büyük bir ışık devamlı olarak havayı tarıyor, gözümüzü alıyor, bilgi" diyerek olayı rapor etti. İlgili birimlere haber verildi ve iniş için alçalan uçaklara lazer tutan kişi veya kişileri bulmak için bölgede arama çalışması yapıldı.

Lazerli magandalar Atatürk Havalimanı'nda Video

CEZASI ÇOK AĞIR

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nce (SHGM) hazırlanan ve 1 Ocak 2014’te yürürlüğe giren yönetmeliğe göre; uçaklara lazer tutanlara 10 bin TL para cezası veriliyor. Bir süre önce uçağa lazer tuttuğu tespit edilen bir kişiye bu ceza verilmişti.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir