taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

Lenovo yeniden yapılanıyor

Lenovo, yakaladığı ivmeyi korumak ve hedeflerine ulaşmak için yeniden yapılanmaya gitti.


Whatsapp ile paylaş

Lenovo yeniden yapılanıyor

Lenovo yeniden yapılanıyor

Lenovo, yeniden yapılanma kapsamında organizasyonunu dört ana kola ayırdı. Bunlar: Tüm kurumsal ve tüketici bilgisayarlarından sorumlu 'PC grubu'; akıllı telefon, tablet ve akıllı TV geliştirecek olan 'mobil birim'; sunucu ve depolama işine odaklanacak olan 'kurumsal birim' ve son olarak bulut servisleri geliştirecek 'bulut hizmetleri'.

YENİ ATAMALAR DA YAPILDI

Geçtiğimiz günlerde 2,3 milyar dolar karşılığında IBM'in x86 sunucu birimini ve hemen ardından da 2,91 milyar dolara Google'dan Motorola'yı satın alan Lenovo, organizasyon değişikliğiyle birlikte yeni atamalar da yaptı.

Bir dönem Acer'ın CEO'luğunu üstlenmiş olan ve Lenovo'yu EMEA bölgesinde yüzde 15,3 pazar payı ile ikinciliğe taşıyan EMEA bölgesinden sorumlu başkan Gianfranco Lanci, Lenovo COO'luğuna atanarak, PC Grubu'nun başına getirildi.

Packard Bell'in eski CEO'larından Aymar de Lencquesaing de Lenovo'ya katıldı; Lenovo başkan yardımcısı ve EMEA bölgesi başkanı olarak atandı.

AKILLI CİHAZ ÜRETİMİNDE DÜNYADA 3. SIRADAYIZ

Lenovo Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Yang Yuanqing atama ve son gelişmelerle ilgili olarak "Lenovo, bugün tarihindeki en önemli ve heyecan verici bir süreci yaşıyor. Dünyanın 1 numaralı PC üreticisiyiz. Akıllı cihaz (PC, tablet, akıllı telefon) üretiminde ise dünyada 3.sıradayız. Yapılan satın almalar, o pazarda da rakiplerimiz arasında önemli bir oyuncu olmamızı sağlayacak..." dedi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir