taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8075
6.4595
1489.24
97886.36
278.079
46366.52

Lieberman'dan ABD ve Rusya'ya İran resti

İsrail Dışişleri Bakanı Lieberman: İran konusundaki kararımız onları (ABD ve Rusya) ilgilendirmez.

23.02.2012 - 08:07..
Whatsapp ile paylaş
Lieberman'dan ABD ve Rusya'ya İran resti

Lieberman'dan ABD ve Rusya'ya İran resti

Rusya, nükleer programını bahane ederek İran'a saldırı planı içinde olan İsrail'i uyardı. Rusya Dışişleri Bakanı yardımcısı Gennady Gatilov, böyle bir saldırının tüm uluslararası ilişkileri altüst edeceğini söyledi..

ABD DE UYARDI

CNN televizyonuna bugün konuşan ABD Genelkurmay Başkanı Dempsey de İsrail'in İran'a yönelik saldırısının bu ülkenin, Amerikan güçlerinin üslendiği Basra Körfezi veya Afganistan'daki ABD hedeflerine yönelik misillemede bulunmasına yol açmasından kaygı duyduğunu ifade ederek; “Bizim boğuştuğumuz sorun budur ve bunun sebebi de bu noktada İran'a saldırı düzenlemenin akıllıca olmadığı kanaatinde olmamızdır” dedi.

İNGİLTERE'DEN ABD VE RUSYA'YA DESTEK

ABD ve Rusya'nın bu açıklamalarına İngiliz Yayın Kurumu BBC'ye konuşan İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague'den de destek geldi. Hague, İsrail'in İran'a saldırmasının ciddi sonuçları olacağını belirterek, olası İsrail saldırısının “akıllıca bir şey olmayacağını” vurguladı.

ABD VE RUSYA'YI İLGİLENDİRMEZ

İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, ''yabancı ülkelerin baskısının'' İran'la ilgili kararlarını etkilemeyeceğini söyledi. İsrail'de yayın yapan Kanal 2 televizyonuna konuşan Lieberman, Amerika ve Rusya'nın, İran'a muhtemel bir saldırı konusunda İsrail'in kararını etkilediği yolundaki iddialarla ilgili olarak, ''Bu onları ilgilendirmez'' diye konuştu.

Lieberman, ''İsrail vatandaşlarının güvenliği, İsrail devletinin geleceği, bu İsrail hükümetinin sorumluluğundadır'' dedi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir