taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3199
6.0971
1224.03
94570.9
209.538

Loft stili daire dekorasyonu

Günümüzün mimarisinde trend haline gelen loft tipi daireler için hayatınızı kolaylaştıracak dekorasyon önerileri...

21.12.2015 - 12:08..
Loft stili daire dekorasyonu

Özellikle büyük şehirlerde küçük dairelere sıkışıp kalmaktan sıkılan günümüz insanının yeni gözdesi; duvarların kalktığı, kendi içinde rahat geçişleri olan, ferah ve olabildiğince özgür loft mekanlar...

Loft stili daire dekorasyonu

Mimari ve dekorasyon alanında 1960’lara dayanan bir geçmişi olan loft stisi günümüzde modern mimarinin en iyi uygulamalarından birisidir. Modern dekorasyon akımına uygun, klasik tarzda dekore edilmiş evlere aykırı bir anlayışla oluşan loft dekorasyon, daha rahat ve daha kuralsız bir yaşam alanı oluşturmaktadır. Loftlar sözlük anlamı olarak eski fabrikalar gibi endüstriyel binaların yaşam alanına çevrilmesidir. Genelde iki katlı ve yüksek tavanlı olan bu mimari tarz, endüstriyel dekorasyon modasına da uyum sağlamaktadır.

Loft stili daire dekorasyonu

YAPININ DOĞAL HALİNE SADIK KALIN

Loft stili, geniş ve ferah alanlar yaratması ile modern mimaride oldukça tercih edilen bir stil olmuştur. loft tarzından bir dekorasyonun olmazsa olmaz ilk maddesi yüksek tavanlardır. Loft tarzı bir dekorasyonda; klasik mimarinin aksine odalara ayrılmış bir iç mekânın aksine, duvarların olmadığı bir yaşam alanı oluşturulmaktadır. Ayrıca büyük ve hacimli mobilyaların kullanılması ve mobilya seçimi yaparken yaratmak istediğiniz tarza uygun bir mobilya seçimi de önemli adımlardan biri olacaktır. Loft stili dekorasyonda taş duvarlar veya yapının doğal haline sadık kalınarak yapılacak uygulamalar oldukça farklı ve çarpıcı bir etki yaratacaktır.

Loft stili daire dekorasyonu

ANAHTAR PARÇASI ENDÜSTRİYEL AYDINLATMALAR

Loft tarzı bir dekorasyonda en önemli konulardan birisi de aydınlatmadır. Endüstriyel tarzda aydınlatmalar, metal kafesli ışıklar, büyük fenerler loft tarzı bir dekorasyona oldukça yakışan seçimler olacaktır. Loft tarzı ev dekorasyonunda kullanacağınız metaller, demirler, mermerler ve taşlar ile güçlendirebilirsiniz. Taş duvarlar, mermer süslemeler, metal veya demirden yapılan dekorasyon objeleri oldukça farklı ve iddialı bir iç mekân yaratmanıza imkân sağlayacaktır.

Loft stili daire dekorasyonu

LOFT STİLİNİN EN İYİ YARDIMCISI AHŞAP DOKU

Loft stili bir ev dekorasyonunda genel olarak sade, modern ve minimalistik bir hava yaratılmaya çalışılır. Bu sebeple çok süslü ve abartılı objelerden kaçınılmalıdır. Loft stilini otaya çıkaran en güzel görüntü; ahşap objelerin endüstriyel mimari ile oluşturacağı uyumdur. Bu sebeple ahşap kullanarak mekânın soğukluğunu kırmanız da mümkün olacaktır.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir