taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.9193
6.5272
1494.4
95096.29
284.456
49001.29

Lösemili çocuklar için saçlarını bağışlayan üniversiteli

Saçlarını uzattıktan sonra kestirip lösemili çocuklara bağışlayan Münevver Gizem Erdil, lösemili çocuklara umut oluyor.

AA | 12.01.2019 - 17:19..
Whatsapp ile paylaş

Edirne'de yaşayan 22 yaşındaki Erdil, 11 yıl içinde 4 kez saçlarını kestirerek lösemili çocuklara peruk yapılması ve tedavi masraflarında kullanılması için bağışladı.

Saçlarını kestikten sonra uzamasını bekleyen Erdil, 30 santimetre uzunluğuna ulaşan saçlarını tekrar keserek lösemi hastaları yararına bağışlıyor.

"SAÇLARIMI KESTİRDİĞİMDE AİLEM GARİP ŞEKİLDE BAKTI"

Lösemi hastalarının ve kemoterapide saçlarını kaybedenleri anlamak için saçlarını kestiğini ve ardından bağışlamaya karar verdiğini dile getiren Erdil, şöyle konuştu: "Empati kurmak çok önemli. İnsanlar lösemi hastası küçük çocuklara baktıklarında acıma duygusuyla bakıyor. Aslında sadece bir tebessüm yeterli. Ben ilk saçlarımı kestirdiğim zaman, ailem bile bana garip şekilde baktı. Saçlarımı İstanbul'da yaşayan bir arkadaşıma gönderiyorum. O saçları ya peruk yapılmak için gerekli yerlere ulaştırıyor ya da saçları satıp, hastalar için ilaç alıp bu şekilde yardım yapıyor. LÖSEV ve UNICEF'e yollayarak, elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz."

Lösemili çocuklar için saçlarını bağışlayan üniversiteli


"200 GEÇMİŞ OLSUN MESAJI ALDIM"

Arkadaşlarının kendisinin de hasta olduğunu düşünüp geçmiş olsun mesajı gönderdiğini anlatan Erdil, "Çevremde sert tepki gösterenler oldu. Yaklaşık 200 geçmiş olsun mesaj aldım. Benim de lösemi olduğumu düşünenler oldu. 11 yaşından bu yana saçlarımı kesip bağışlıyorum. Bugüne kadar saçlarımı 4 kez keserek bağışladım." diye konuştu.

Maddi durumu yeterli olmadığı için saçını bağışladığını belirten Erdil, sözlerini, "Param olsa daha çok bağış yaparım. İşim buna engel olsa dahi işten kovulacağımı bilsem dahi her zaman saçlarım uzadığında kestirip, bağış yapmaya devam edeceğim." diye tamamladı.

Lösemili çocuklar için saçlarını bağışlayan üniversiteli

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir