taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5666
Euro
7.2224
Altın
1616
Borsa
90141.73
Gram Altın
342.395
Bitcoin
42471.15
fuzulev

Macaristan'da Putin protestoları

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de binlerce kişi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin karşıtı gösteri yaptı.

İHA |
Whatsapp ile paylaş

Macaristan'da Putin protestoları

macaristan putin

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yarın Macaristan Başbakanı Viktor Orban’ın davetlisi olarak Macaristan’a yapacağı resmi ziyareti protesto amaçlı yapılan gösteriye katılan binlerce kişi Budapeşte Doğu Garı önünde toplandıktan sonra Budapeşte Batı Garı civarına yüzlerce polis eşliğinde yürüdü.

Binlerce gösterici ellerinde tuttukları dövizlere, Putin-Out (Putin Dışarı), Avrupa, Diktatör Putin, Putin Hayır-Avrupa Evet, Başbakan Orban İstifa, Ukrayna, diye yazarken, yine hep bir ağızdan bu sloganları attılar.

Bajcszsilinsky-Podmoniszky caddelerinin kesiştiği yere kurulan podyum önünde toplanan binlerce kişi Putin ve Macar Başbakan Viktor Orban karşıtı konuşmalar yaptılar. Özellikle Macaristan’ın Rusya’ya kurdurmak istediği nükleer atom santralinin yapılmasına halkın izin vermeyeceği, Ukrayna’da yaşanan savaşa Putin’in neden olduğu, Rusya’nın Kırım’dan bir an önce çıkması gerekir, Putin’in şahsi parasının 200 milyar dolar olduğu gibi konuşmalara protestoculardan destek buldu.

Yaklaşık 1,5 saat süren gösterinin sonunda Macar milli marşı protestocular tarafından hep birlikte söylenerek gösteri taşkınlık yaşanmadan sona erdi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir