taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8978
6.5051
1486.36
99027.82
281.868
49011.29

'Maduro karşıtı koalisyon ABD ile önceden temas kurdu'

Venezuela'da kendisini geçici devlet başkanı ilan eden Meclis Başkanı Juan Guaido'yu tanıma konusunda ABD'ye katılan Latin Amerika ülkeleri koalisyonunun, haftalar önce bir araya geldiği iddia edildi.

AA | 26.01.2019 - 08:15..
Whatsapp ile paylaş

Associated Press haber ajansının gizli görüşmelere katılan yetkililere dayandırdığı habere göre, Guaido'yu tanıyan Latin Amerika ülkelerinin sayısı yürütülen gizli diplomasi sonucu arttı.

'Maduro karşıtı koalisyon ABD ile önceden temas kurdu'

"WASHİNGTON, KOLOMBİYA VE BREZİLYA'YA GİTTİ"

Guaido'nun, geçen aralık ayı ortalarında muhalefetin Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun yemin töreni sırasındaki protesto stratejilerine ilişkin bilgi vermek için Washington, Kolombiya ve Brezilya'yı ziyaret ettiği belirtilen haberde; Guaido'yu devlet başkanı olarak tanıyan Latin Amerika ülkeleri koalisyonunun, haftalar önce bir araya gelerek, gizli diplomasi yürüttüğü öne sürüldü.

'Maduro karşıtı koalisyon ABD ile önceden temas kurdu'

AMERİKALILARLA "ŞİFRELİ" GÖRÜŞMELER

Guaido'nun, ''muhalefetin bazen havalimanlarında seyahat etmesi engellendiği'' gerekçesiyle şüphe uyandırmamak için gizlice Kolombiya sınırından geçerek Venezuela'dan ayrıldığı ifade edilen haberde, Guaido'nun şifreli mesajlarla iletişim kurduğu kaydedildi.

Haberde ismi açıklanmayan bir Amerikalı yetkili, Guaido'nun siyasi danışmanına aracılar ile haber gönderildiğini söyledi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir