Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
364.406
1.54%
22ºC
İstanbul
Çok bulutlu 22 C

  Ahmet Hakan'dan Serdar Ortaç yazısı

  Ahmet Hakan: Böyle özür olmaz Serdar Ortaç..
  • 30.03.2013 - 05:36
  Ahmet Hakan'dan Serdar Ortaç yazısı

  Ahmet Hakan dan Serdar Ortaç yazısı #1

  Sanatçı Serdar Ortaç'ın yıllar sonra Ahmet Kaya'yı ima ederek duyduğu pişmanlığı dile getirmesiyeni bir tartışmaya neden oldu. Ortaç'ın "pişmanlığı" olumlu bir yaklaşım olarak değerlendirilirken; bunu yeterli bulmayan, hatta göstermelik bir tavır olarak görenler de oldu.

  Ahmet Hakan, Serdar Ortaç'ın açıklamalarını Hürriyet'teki köşesinden eleştirdi.

  BÖYLE ÖZÜR OLMAZ SERDAR ORTAÇ

  Sırf "Kürtçe şarkı söyleyeceğim" dediği için Ahmet Kaya'yı linç etmeye kalkan popüler kültür faşistlerinin en başında yer alıyordu Serdar Ortaç... Çatal-bıçak fırlatmalar, dellenmeler, parmak sallayarak şarkı söylemeler falan...
  Sene 1999 idi, mevsim sonbahar...

  Dün baktım gazetelere... Hepsi ağız birliği etmişçesine "Serdar Ortaç'tan tarihi özür" başlığını atmış. Şöyle bir göz gezdirdim satırlara, "Nasıl dilemiş özrü" diye... Çıkan sonuç şu: Yaptığı terbiyesizliğin ve ayıbın şiddeti "bin" ise, dilediği özrün ve pişmanlık ifadesinin şiddeti "bir".

  DELİKANLI GİBİ "PİŞMANIM" DE

  Şunları söylüyor Serdar Ortaç, özür açıklamasında: Hepimiz bazı şeyleri yanlış biliyorduk. Bana bazı şeyler yanlış öğretildi ve geçmişte bazı hatalar yaptım. Başta ben olmak üzere hepimiz pişman oluruz yaptıklarımızdan.

  Serdar Ortaç'a şunları söylemek isterim: Delikanlı gibi "pişmanım" de Serdar Ortaç! "Hepimiz" falan diyerek bireysel pişmanlığına bizleri alet edip yükünü hafifletmeye kalkma. Bizi kendi olayına karıştırma Serdar Ortaç! Konuşacaksan kendi adına konuş... Müziğinden falan söz ederken hep "ben" diyorsun da, pişmanlığından söz ederken neden "biz" diyorsun ki? Hepimiz yanlış biliyor olsaydık bile, hepimiz senin gibi çatal-bıçak gecesinin yıldızı olmadık Serdar Ortaç! Senin asıl sorunun yanlış bilmek değildi... Senin asıl sorunun, yanlış bildiğin şeyler üzerinden ayıplı eylemler yapmandı. Olacaksan bunun için pişman ol.

  "KÜLTÜR FAŞİSTİ OLARAK GAZA GELDİM" DİYECEKSİN

  Özür böyle dilenmez Serdar Ortaç! Nasıl aslanlar gibi o gecenin yıldızı olduysan, aslanlar gibi özür dilemeyi de bileceksin... Çıkıp "Gaza geldim, dellendim, parmak salladım, bir popüler kültür faşisti olarak, ortamdaki tüm popüler kültür faşistlerini gaza getirdim, özür dilerim" diyeceksin Serdar Ortaç! Başkası kurtarmaz.

  Ahmet Hakan dan Serdar Ortaç yazısı #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir