Euro
9.6773
0.74%
Dolar
8.0689
0.77%
Altın
461.41
1.57%
Borsa
1.405
-0.21%
Bitcoin
497.072
-2.38%
13ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 13 C

  Aksu: Bütün kalbimle Türkiye'de barışı destekliyorum

  Sezen Aksu neden Akil İnsanlar Heyeti'nde yer almak istemediğini açıkladı.
  • 25.04.2013 - 11:15
  Aksu: Bütün kalbimle Türkiye'de barışı destekliyorum

  Aksu: Bütün kalbimle Türkiye de barışı destekliyorum #1

  Şişli Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla dev bir konsere imza attı. 6-16 yaş grubundan oluşan 56 çocuk, Türk pop müziğine adını altın harflerle yazdıran "Minik Serçe" lakaplı Sezen Aksu'nun birbirinden güzel şarkılarını söyledi.

  GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

  Şişli Kent Kültür Merkezi'nde gerçekleşen "Çocuk Kalbim Seni Söyler" konserinde ter döken çocukları Sezen Aksu da yalnız bırakmadı. Çocuklar seslendirdiği Sezen Aksu şarkılarıyla kimi zaman hüzünlendirirken, kimi zaman da salonda coşkuyu doruklara çıkardı. Aksu, söylenen şarkılara eşlik ederken, gözyaşlarına engel olamadı.

  "ÇİÇEK BAHÇESİ GİBİ OLDU"

  Hüzünlü şarkılarda ağladığını belirten Sezen Aksu, "Çeşmelerimi kontrol edemeyen biri olarak Allah'tan ki mendillerimle hazırlıklı geldim. İnsanın kendisini tanıması iyi bir şey. Bu gün hayatımın en büyük ödüllerinden birini aldım. Yüzlerine, hareketlerine baktım tertemiz çocuk algısı. Hiçbir gösterişleri yok. Dünyaya karşı bir zırh geliştirmemişler. O kadar temizler ki içimiz yıkandı. Çiçek bahçesi gibi oldu. Arada sırada insanın ümidini tazeleyen böyle şeyler olmasa hayat daha zor olurdu" diye konuştu.

  BARIŞ SÜRECİNE DESTEK

  Çocukların performansını çok beğendiğini belirten Aksu, "İnsan çok fazla etkileniyor. Ben çok zorlandım kendimi kontrol etmek için. Benim için bu yaştaki çocuklara dokunuyor olmak hayatta bir insan daha ne ister. İçim coştu" şeklinde konuştu.

  Akil İnsanlar Heyeti'nde bulunması için kendisine teklif geldiğini belirten Sezen Aksu, "Heyetin içinde yer almak istemedim. Çünkü konuya yeteri kadar hakimiyetimin olması gerekiyordu. Ama bütün kalbimle Türkiye'de kalıcı barışı destekliyorum" dedi.

  Sezen Aksu'dan barış sürecine destek açıklaması

  Aksu: Bütün kalbimle Türkiye de barışı destekliyorum #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir