Euro
10.1607
0.23%
Dolar
8.5522
0.05%
Altın
499.18
0.49%
Borsa
1.361
0%
Bitcoin
338.970
0.05%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C
  Barbaros Şansal: KKTC yargısı Türkiye'den 50 yıl önde

  Barbaros Şansal: KKTC yargısı Türkiye'den 50 yıl önde

  KKTC’de tutuklanan Barbaros Şansal, "KKTC yargısı Türkiye’den 50 yıl önde" dedi.
  • 15.05.2015 - 10:22

  KKTC’de, üzerinde 6 gram Hint keneviriyle yakalanan ünlü modacı Barbaros Şansal, Lefkoşa’da ikinci kez çıkarıldığı mahkemede suçunu kabul etti ve 40 bin lira kefaletle serbest bırakıldı.

  Barbaros Şansal: KKTC yargısı Türkiye den 50 yıl önde #1

  İstanbul’dan Lefkoşa’ya gelirken Ercan Havaalanı’nda narkotik köpeklerinin kontrolleri sırasında durdurduğu Şansal, bugün ikinci kez çıkartıldığı mahkemede, ilk ifadesini değiştirerek uyuşturucu kullandığını ve KKTC’ye yasa dışı bir şekilde sokmaya çalıştığını itiraf etti. Lefkoşa Kaza Mahkemesi Hakimi Meltem Dündar, savcılığın da itiraz etmemesi üzerine Şansal’a duruşmalar görülünceye kadar yurt dışına çıkış yasağı koydu. Şansal’ın pasaport ve varsa diğer seyahat belgelerine el konulmasına karar veren Hakim Meltem Dündar, haftada bir gün emniyete imza vermesi ve mahkemeye 40 bin lira nakit teminat ödemesi karşılığında sanatçının tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalmasına karar verdi. Mahkemeye kelepçeli gelen ve yine kelepçeli çıkan Şansal, polis eşliğinde bankaya gitti ve 40 bin lira çekerek mahkemeye yatırdı.

  ŞANSAL: KKTC YARGISI TÜRKİYE’DEN ELLİ YIL ÖNDE

  Ardından gazetecilerin karşısına çıkan Şansal, “İyi ki beni Türkiye’de yakalamadılar. Cahillikten hata yaptım, çok pişmanım ama en sevindiğim nokta Türkiye’de yargılanmamış olmam. KKTC’nin yasaları ve yargı sistemi Türkiye’den en az 50 yıl önde. KKTC polisi tutuklu kaldığım süre içinde de bana çok iyi davrandı” dedi.

  Ünlü modacı Barbaros Şansal gözaltına alındı VİDEO

  Ünlü modacı Barbaros Şansal gözaltına alındı

  Barbaros Şansal: KKTC yargısı Türkiye den 50 yıl önde #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir