Petrol
75.14
-1.33%
Euro
19.6654
-0.11%
Dolar
18.6417
0.02%
Altın
1.077
0.51%
Borsa
5005
3.08%
Bitcoin
324.250
-0.42%
15ºC
İstanbul
Bulutlu 15 C
  Belçim Kylie Minogue’u gölgede bıraktı

  Belçim Kylie Minogue’u gölgede bıraktı

  Pazar akşamı Cannes Film Festivali’nde 'En İyi Kısa Film Ödülü'nü kazanan Belçim Bilgin törene damgasını vurdu.
  • 29.05.2012 - 08:27

  Belçim Kylie Minogue’u gölgede bıraktı #1

  Cannes yolculuğu öncesi ünlü modacı Özgür Masur'un An koleksiyonundan kıyafetler seçen Bilgin, törene bordo çiçek işlemeli elbiseyle katıldı.

  Tören öncesi twitter'dan heyecanını paylaşan Bilgin, ödül açıklandığında yönetmeni Yeşilbaş'ın isteğiyle çevirmenlik yapmak için sahneye çıktı. Geçen yıllarda Fransa'da yaşadığı dönemde dilini ilerleten Bilgin, Yeşilbaş'ın konuşmasını Fransızcaya çevirdi.

  FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

  FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN..

  NE ASİLSİN SEN YA

  Ödülü veren ünlü şarkıcı Kylie Minogue'un yanında poz da veren Bilgin'i görenler sosyal medyada "Kylie Minoque'u bile gölgede bıraktın, saçın, makyajın ve kıyafetin muhteşem" yorumlarını yaptı. Demet Akalın da twitter'dan "Belçim Erdoğan ne asilsin sen ya, bayıldım elbisene, hem de o seksi Fransızcana" yazdı.

  DAHA ÖNCE DE CANNES’A KATILDI

  Iraklı Kürt yönetmen Hiner Saleem’in filmi "Sıfır Kilometre"de başrol oynayan Belçim Bilgin, 58. Cannes Film Festivali’ne de katıldı. Festivalde Altın Palmiye için yarışan Belçim Bilgin, film gösterime girdikten sonra verdiği bir röportajda ise, "Ben Türkiye’de yaşayan bir Kürt olarak, böyle bir filmde oynayarak orada yaşananların dünyaya, Türkiye’ye aktarılmasında bir rol oynadıysam bu beni çok mutlu ediyor. Bu filmin hikayesinin gerçek yaşamdan alınması, orada yaşayan insanların acılarını anlatıyor olması, benim ve ailem için yeterli sebepti. Tabi ki bunun yanında Kürt değerleri ile büyümüş olmam yeterince etkili. Zaten sanatı, temaları evrenselleştiren bir unsur olarak görüyorum" demişti.

  ŞEYH SAİT SOYUNDAN

  Belçim Bilgin bir röportajında şunları söyledi: "Şeyh Said benim babamın dedesi, daha doğrusu dedesinin büyük abisi. Anne tarafımdan ise bütün örf ve adetleri ile tam bir aşiret kültürü aldım. Hayal kırıklığı yaşayan insanların hikayelerini dinledim. Hayal kırıklığı yaşayan insanlar derken Kürtleri kastediyorum" demişti.


  Görüş Bildir