Petrol
91.92
0.13%
Euro
18.4876
-0.32%
Dolar
18.5779
0.04%
Altın
1.025
-0.53%
Borsa
3503
0.00%
Bitcoin
376.674
0.40%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C

  Beren'in davası sektöre örnek olsun

  Mahsun Kırmızıgül ile Murat Tokat, Beren Saat’e açtıkları davada hâkimin barışma teklifini böyle reddettiler.
  • 10.03.2012 - 11:30
  Beren'in davası sektöre örnek olsun

  Beren in davası sektöre örnek olsun #1

  Beren Saat ile başrolünü oynadığı "Gecenin Kanatları" filminin yapım şirketi Boyut Film arasında 1 yıldır süren davanın yeni duruşması 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde görüldü.

  Mahsun Kırmızıgül ve Murat Tokat'ın ortağı olduğu Boyut Film, geçen yıl Saat'in başrolünü oynadığı filmin galasına ve promosyon çalışmalarına katılmayarak kendilerini maddi ve manevi zarara uğrattığı gerekçesiyle 30 bin TL tazminat davası açmıştı.

  Fikri ve Sınai Haklar Mahkemesi'nde görülen duruşmada hâkim tarafların ve şahitlerin ifadeleri doğrultusunda dosyanın bilirkişiye tebliğ edilmesine karar verdi.

  Saat'in, göğüslerinin göründüğü fotoğrafın basına sızdırıldığını öne sürerek protesto ettiği yapımcısıyla arasındaki davayı bilirkişiden çıkacak rapor çözecek.

  BEREN ÖZÜR DİLEMEDİ

  Boyut Film'in ortağı Murat Tokat ve Mahsun Kırmızıgül, davayı ancak Beren Saat kendilerinden özür dilerse geri çekeceklerini açıklamıştı. Ancak Saat özür dilemeyince Boyut Film, hâkimin sulh teklifini de "Biz haksızlığa uğradık. Başrol oyuncumuz filminin arkasında durmadı. Sektöre örnek olması kaydıyla biz sulh yapmak istemiyoruz" diyerek kabul etmedi.

  ARKADAŞLARI BEREN'İ SAVUNMUŞTU

  Filmdeki rol arkadaşı Murat Ünalmış'ın aleyhine tanıklık yaptığı duruşmada arkadaşları Selçuk Yöntem, Belçim Bilgin, menajeri Rezzan Çankır, yönetmen Hilal Saral Saat'in lehine tanıklık yapmış ve "Beren çok disipli bir oyuncudur. Gala günü de Aşk - ı Memnu dizisinin setindeydi" açıklamasını yapmıştı.


  Görüş Bildir