Petrol
96.57
3.12%
Euro
18.2406
-0.20%
Dolar
18.0419
0.52%
Altın
1.021
0.48%
Borsa
302
1.34%
Bitcoin
426.730
0.47%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C

  Beş dakikalık şöhretler

  'Herkes bir gün 5 dakikalığına ünlü olacak'
  • 26.03.2013 - 16:30
  Beş dakikalık şöhretler

  Beş dakikalık şöhretler #1

  Pop art akımının kurucusu Andy Warhol bir zamanlar 'Herkes bir gün 5 dakikalığına ünlü olacak' dediğinde sanki bugünleri özetliyordu. İşte Biri Bizi Gözetliyor, Benimle Evlenir misin, Gelinim Olur Musun, Pop Star gibi yarışma programlarının bir anda parlayıp sonra unutuluşun karanlık dehlizlerinde kaybolan ünlüleri.

  Beş dakikalık şöhretler

  SİNEM UMAŞ

  Gelinim Olur musun adlı yarışma onun hayatını bir anda değiştirdi. Özellikle 'kaynana Semra' ile atışmaları onu bir anda Türkiye'nin gündemine taşıdı. Ancak yıldızı parladığı kadar ani bir şekilde söndü. Yarışmadan sonra adı bir fuhuş operasyonuna karıştı. Birkaç gece kulübünde şarkıcı olarak sahneye çıktı.

  KAYNANA SEMRA

  Sinem'in katıldığı aynı yarışma ona da şöhretin kapılarını açtı. Sivri dili, kural tanımazlığı ve bildiğinden şaşmazlığı ile 'nefret edilerek sevildi.' Ama bu yarışmada kazandığı şöhret ona pahalıya mal oldu. Sinem'le evlenmek isteyen ve "Sen aşık olursan ben sana söylerim" dediği oğlu Ata'yı yarışmadan kısa bir süre sonra kaybetti.

  HÜLYA YAMANOĞLU

  Biri Bizi Gözetliyor yarışmasının şöhretlerinden. Ama onun yıldızı da kısa sürede söndü. Bir dönem onun da adı Sinem Umaş ile birlikte bir polisiye operasyona karıştı. Çıkardığı kitap bile şöhretler dünyasında tutulmasını sağlayamadı.

  GAYE TOPBAŞ

  O da BBC şöhretlerinden. Her şeye muhalefet etmesi, herkesle tartışması onu da nefret edilerek sevilen ünlüler arasına soktu. Ama Gaye'nin şöhreti de yarışmayla birlikte tarihe karıştı.

  UĞUR BODUR

  Biri Bizi Gözetliyor şöhretlerinden biri daha. Maço tavırlarıyla yarışma yayınlandığı sürece ilgi odağı oldu. Ama onun şöhreti de kısa sürede bitti.

  CANER TOYGAR ve TÜLİN KOCA

  Tülin ile Caner'in evlenip evlenmeyeceği uzun süre Türkiye gündemini işgal etti. Her iki yarışma şöhreti de bir süre TV ekranlarında sık sık boy gösterdi. Caner kimi zaman karıştığı kavgalarla kimi zaman katıldığı TV programlarındaki tuhaf tavırlarıyla gündeme geldi. Kısa süren bir dizi serüveni oldu.

  MELİH DEĞİRMENCİ

  İlk BBG'nin birincisi Melih'in müzik ve dizi deneyimi hüsranla sonuçlandı. Kısacık şöhreti de tatlı bir anı olarak kaldı.

  EDVARD BOZUKLUOĞLU

  05 Edi de Biri Bizi Gözetliyor birincisi. Bu birincilikten sonra şöhreti uzun sürmedi. Son olarak eşiyle birlikte trajik bir olay sebebiyle gündeme geldi. Bozukluoğlu'nun eşi tüp bebek tedavisi sırasında tüberküloz kapınca minik bebekleri Can'ı kaybeden çift yargıya başvurdu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir