Petrol
110.6
0.55%
Euro
16.9388
0.82%
Dolar
15.925
0.33%
Altın
952.83
1.09%
Borsa
2388
0.66%
Bitcoin
485.418
2.00%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 19 C
  Canan Karatay'a meslektaşından ağır eleştiri - izle

  Canan Karatay'a meslektaşından ağır eleştiri - izle

  Marmara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkan Prof. Dr. Funda Elmacıoğlu'ndan, Canan Karatay'a ağır eleştiri.
  • 04.11.2013 - 09:08

  Canan Karatay a meslektaşından ağır eleştiri - izle #1

  Dolandırıcılara kaptırdığı 110 bin TL'sini İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin düzenlendiği operasyonla kurtaran ünlü diyet uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay'ın, 'Adeta hipnotize oldum, ne söyledilerse yaptım' yönündeki açıklamasına meslektaşından farklı bir tepki geldi.

  Canan Karatay videoları

  'BALI, PEKMEZİ YASAKLIYORDU'

  Marmara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkan Prof. Dr. Funda Elmacıoğlu, 'Onun adı Hipnoz değil Hipoglisemi" dedi. Fundacıoğlu, şunları söyledi:

  'Canan Karatay, 'Ekmek yemeyin, bal yemeyin, pekmez yemeyin, reçel yemeyin, şeker zehirdir' mesajlarıyla insanların sabah beynini çalıştıran yeğane enerji kaynağını yasaklıyordu.

  GLİKOZDAN YOKSUN KALDI

  Muhtemelen Karatay, enerji kaynağı glikozdan kendisi de yoksun kaldı. Dolandırıcılar Sayın Karatay'ı sabah erken saatlerinde arıyorlar. Onları kınıyorum ama bu dolandırıcılığı yapan insanlar galiba açlık tokluk mekanizmasını iyi biliyorlar ki sabahın erken saatini seçtiler. Sayın Karatay, 'Hipnotize olmuş gibiydim' diyor.

  2 KAŞIK BAL YESEYDİ..

  Hipnoz değil, Hipogliserini dibe vurmuş. Bu bir Hipoglisemik davranış modeli. Ne ruhsal olarak iyilik hali var ne de zihinsel performansı. Ekmeğinin, peynirinin, yumurtanın yanına 2 kaşık bal veya pekmez alsaydı o zaman hipnotize olmazdı.'

  'BAL PEKMEZ YEMEYİN' DEMİŞTİ

  Her türlü ekmek, simit, pirinç, patates, mısır, makarna, börek, poğaça, şeker, çikolata, reçel, bal ve pekmezi kahvaltıda yasaklayan Prof. Dr. Canan Karatay, 'İki dilim ekmek, iki çorba kaşığı toz şekerden daha fazla kan şekerini yükseltiyor. Ekmek yediğiniz için hipoya giriyorsunuz. Kahvaltıda reçel, bal, pekmez yemeyin' demişti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir