Dolar
7.7847
-0.2038%
Euro
9.0979
-0.0681%
Altın
1880.86
-0.0249%
Borsa
1121.17
-0.2668%
G. Altın
471.186
-0.2263%
Bitcoin
84768.27
-0.0281%
22ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 22 C

  Cansu'nun dizide ne işi var bir de bana sorun

  Timur Savcı konuşmacı olduğu pazarlama zirvesinde Cansu Dere'nin pek de isteyerek kadroya almadığını ima etti
  • 29.09.2012 - 10:44
  Cansu'nun dizide ne işi var bir de bana sorun

  Cansu nun dizide ne işi var bir de bana sorun #1

  Gençlik dizilerinin ardından çektiği "Muhteşem Yüzyıl"la Türkiye'nin en çok kazanan yapımcısı olan Tims Production'ın patronu Timur Savcı, geçen günlerde Türkiye'nin en köklü interaktif pazarlama zirvesi "IPZ'12" kapsamında düzenlenen "IPZ'12 YOUTH"ta konuşmacı oldu. Bugüne kadar yapımcılığını üstlendiği "Küçük Sırlar", "Kavak Yelleri", "Bir Bulut Olsam", "Es Es" gibi dizilerle milyonları ekran başına toplayan, son olarak da "Muhteşem Yüzyıl" ve "Suskunlar"la gündeme bomba gibi düşen Savcı, 19-20 Eylül tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen zirvenin en çok ilgi gören ismi oldu.

  İşte Muhteşem Yüzyıl'ın Firuze'si Cansu Dere..

  Gençlik ajansı Youth Republic işbirliğiyle hazırlanan pazarlama zirvesinin 2. gününde Savcı, "Gençlik ve Dizi: Arkası Bugün" başlığı altında bikirimlerini paylaştı. Gençlerin en çok tercih ettikleri diziler ve bu dizilerin onları etkilemek için nasıl yollar izlediğine değinen Savcı, bu yöntemleri gençlik ve markaların iletişimi ile bağdaştırmanın yollarını açıkladı. Savcı, ayrıca sosyal medyanın diziler ve izlenme oranları üzerinde doğrudan etkisi olduğunu belirtti.

  "HALİT'SİZ BU DİZİ OLMAZDI"

  Konuşmasının bir bölümünde büyük ses getiren "Muhteşem Yüzyıl" dizisi hakkında merak edilen sorulara yanıt veren Savcı, "Halit oynamasa Muhteşem Yüzyıl olmayabilirdi. Halit Ergenç'in Kanuni Sultan Süleyman'ı oynamasını çok istedim. O zaman "Binbir Gece"de oynuyordu. Meral(Okay) ile birlikte Halit'te karar kıldık. O oynamak istemese bugün 'Muhteşem Yüzyıl' olmayabilirdi. Tek bir şartımız vardı Halit'e; 1,5 yıl boyunca ortalarda görünmeyecek ve başka hiçbir şeyde oynamayacaktı. Unutulmasını istedik ki, padişah olarak gerçekçi olsun. O da sağolsun bunu kabul etti" dedi.

  "POPÜLER KİMLİKLERİ DİZİLERİMDE OYNATMAYI SEVMİYORUM"

  Genelde popüler kimlikleri dizilerinde oynatmayı sevmediğini dile getiren Savcı, "Popüler kimlikleri dizilerimde oynatmayı sevmiyorum. 'Kavak Yelleri'nde isimsiz oyuncular ile çalışmamım sebebi de buydu. O şekilde gerçeklik duygusunun bozulduğuna inanıyorum. İzleyici gördüğü karaktere inanmalı. Bizim setlerimizde kimse karakterlerin kostümleri ile röportaj yapamaz, ben bile gitsem yapamam. Bu konuda çok sert sözleşmelerimiz var. Dışarıda da çok görülmelerini istemem" diye konuştu. Savcı'nın bu sözleri üzerine izleyiciler "Madem popüler biri ile çalışmak istemiyorsunuz, o zaman Cansu Dere'nin dizinizde ne işi var?" şeklindeki sorusu üzerine de Savcı, "Ah ne işi var bir de bana sorsanız" diyerek güldü ve ardından da "Bu soru ile çok karşılaşıyorum. Merak etmeyin muhteşem geldi ama Hürrem sultan sayesinde İzmir Marşı ile gidecek" esprisini yaptı.

  Savcı'dan 'Kod 41' dizisi geliyor

  Bir seyirci Savcı'ya "Dünyada doğaüstü gerçeklikle ilgili diziler çok tutuyor, Türkiye'de neden böyle bir dizi yapılmıyor?" diye sordu. Savcı bu soruya "Çok güzel bir soru. Tam 1 yıldır böyle bir proje üzerinde çalışıyorum. Adı 'Kod 41' olacak. Amacım bu sezona yetiştirmekti ama yetişmedi. Şimdi ocak ayına yetiştirmeye çalışıyoruz ancak konsepti tam olarak yine oturtamazsak o zaman bir dahaki sezona kalacak" yanıtını verdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir