Petrol
96
-0.61%
Euro
18.2054
-0.30%
Dolar
18.1139
0.19%
Altın
1.019
-0.17%
Borsa
3039
0.00%
Bitcoin
393.545
-8.21%
29ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 29 C

  Cicişlerin 3,5 yıla kadar hapis isteniyor

  1 yıldan 3,5 yıla kadar hapis cezası istenen kardeşler, gözaltındayken kendilerinin darp edildiğini savundu.
  • 11.10.2011 - 16:45
  Cicişlerin 3,5 yıla kadar hapis isteniyor

  Cicişlerin 3,5 yıla kadar hapis isteniyor #1

  Uyuşturucu kullanmak suçundan gözaltına alındıktan sonra götürüldükleri Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'nde kadın polis memuruna hakaret edip tokat attıkları iddia edilen Esra ve Ceyda Ersoy kardeşler hakim karşısına çıktı.

  POLİS MEMURUNA HAKARET VE TOKAT

  Organize Şuçlar Şube Müdürlüğü'nce geçtiğimiz yıl düzenlenen operasyonda uyuşturucu kullandıkları iddiasıyla gözaltına alınan Esra ve Ceyda Ersoy Kardeşler hakkında polis memuru Derya Dilara Yürekli'ye haraket edip tokat attıkları gerekçesiyle açılan dava İstanbul 22. Sulh Ceza Mahkemesi'nde dün görüldü.

  YÜZÜNÜ TIRMALADILAR

  Haklarında 1 yıldan 3,5 yıla kadar hapis cezası istenen kardeşlerin polis memuru Derya Dilara Yürekli'ye, 'Gerizekalı' diyerek hakaret ettikleri, Ceyda'nın polis memurunun ellerini tutup, yüzünü tırmaladığı, Esra'nın ise tokatladığı belirtildi. Duruşmada meslekleri sorulan Ersoy kardeşler, sunucu, model ve oyuncu olduklarını söylerken, aylık gelirlerinin de 5'er bin TL olduğunu bildirdi. Haklarındaki iddiaları yalayanlan Ceyda Ersoy, gözaltındayken tuvalete gittiklerini ve yanlarında gelen polis memurunun yerdeki peçeteleri alıp çöpe atmalarını istediğini, ancak bunu kabul etmeyince de saçından tutarak zorla peçeteleri aldırmaya çalıştığını, ablası Esra'nın da polisi iterek duruma müdahale ettiğini söyledi. Esra Ersoy da polise tokat atmadığını, aksine kardeşinin ve kendisinin darp edildiğini belirterek, "Polis Ceyda'ya şiddet uygulayınca ben sadece engel olmak için müdahale ettim. Daha sonra da baygınlık geçirmişim. Asıl şikayetçi olması gerekenler biziz" dedi. Ersoy kardeşlerinin ifadelerinin alınmasının ardından duruşma tanıkların dinlenmesi ve eksik evrakların tamamlanması için ertelendi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir