Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
487.481
0.24%
0ºC
İstanbul
Çok bulutlu 0 C

  Çocuk gelin fuhuş operasyonunda gözaltına alındı

  16 yaşında evlenen Bahar S. Adana'da yapılan fuhuş operasyonunda gözaltına alındı.
  • 16.04.2016 - 11:37
  Çocuk gelin fuhuş operasyonunda gözaltına alındı

  Çocuk gelin fuhuş operasyonunda gözaltına alındı #1

  Adana'da bir kadın, evinde biri yabancı uyruklu iki kadına fuhuş yaptırmaktan, bir erkek ise dini nikahlı eşini fuhşa teşvik etmek suçlamasıyla yakalandı.

  Edinilen bilgiye göre, olay, Seyhan ilçesine bağlı Mithatpaşa Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Ahlak Büro Amirliği'ne Mithatpaşa Mahallesi'nde bir evde fuhuş yapıldığı ihbarı geldi. Polis, evi izlemeye aldı.

  "ELİMDE HEM TÜRK HEM YABANCI KADIN VAR"

  Yapılan izlemenin ardından eve çok sayıda erkek çıktığını belirledi. Yapılan bu tespitin üzerine zanlıları suç üstü yakalamak için alınan izinle 2 polis müşteri kılığına girerek evinde fuhuş yaptıran Figen A.'yı (55) aradı. Polis, Figen A.'ya fuhuş yapmak için kadın lazım olduğunu söyleyince kadın, polise "Bunları telefondan konuşmayalım. Elimde hem Türk hem de yabancı uyruklu kadınlar var, gel eve görüşelim" diyerek adresi verdi. İki sivil polis eve gitti.

  70 LİRAYA FUHUŞ YAPTIĞINI SÖYLEDİ

  Polis eve gittiğinde kadınların başka erkeklerle birlikte olduğunu da gördü. Polis, biri Gürcistan uyruklu Manana G. (48) diğeri ise Bahar S. (27) isimli fuhuş yapan iki kadın ise 100'er lira karşılığında anlaştı. Polis, parayı verdikten sonra kimliğini çıkartarak polis olduğunu söyledi. Daha sonra Figen A. ve iki kadını emniyete götürdü. Yabancı uyruklu kadın ifadesinde 6 aydır Figen A.'nın evinde fuhuş yaptığını 70 lira aldığını 30 lirayı kadına verdiğini söyledi. Polis, kadının sınır dışı edilmesi için il göç idaresine teslim etti.

  "FUHUŞ YAPAN İKİNCİ KADIN ÇOCUK GELİN ÇIKTI"

  Evde fuhuş yapan ikinci kadın Bahar S. ise 16 yaşında mahalledeki komşu ailenin çocuğuna aşık olduğunu ve kaçarak dini nikahlı olarak evlendiğini belirterek, "Evlendikten sonra iki tane çocuğum oldu. Kocam o zaman mobilyacı yanında çalışıyordu. 3 yıl önce bir kız çocuğum oldu. Çocuğumun yemek ve nefes borusunda sıkıntı olduğu ortaya çıktı. Kızımın boğazını deldiler oradan nefes alıyor, midesini deldiler oradan mama ile besleniyor. Kocam 6 aydır işsiz kaldı. Beş kuruş para bulamaz hale geldik. Elektrik, su faturasını ödeyemedik, kızımın mamasını alamaz duruma geldik. Ben de fuhuş yapmaya başladım. Önce kocama parayı annem, babam ve kardeşimden alıyorum dedim. Sonra fuhuş yaptığımı söyledim kocam önce kızdı, sonra fuhuş yaptığım eve beni kendisi götürmeye başladı. Fuhuş yapmakta başka çarem kalmadığı için fuhuş yaptım" dediği öğrenildi.

  Polis bu ifade üzerine koca Uğur P.'yi (32) gözaltına aldı. Koca da eşinin ifadesini doğruladı. Genç kadın serbest bırakılırken kocaya eşini fuhuşa teşvik etmekten işlem yapıldı.


  Görüş Bildir