Petrol
94.38
-0.04%
Euro
18.2121
0.13%
Dolar
18.5771
-0.04%
Altın
1.021
-0.13%
Borsa
3554
0.00%
Bitcoin
375.505
-1.24%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 17 C

  Cüneyt Arkın attan düştü

  Türk sinemasının 'Malkoçoğlu'su Cüneyt Arkın, huysuzlaşan attan 3 kez düştü
  • 24.03.2012 - 13:05
  Cüneyt Arkın attan düştü

  Cüneyt Arkın attan düştü #1

  2005 yılında 'Malkoçoğlu' filminin setinde attan düşen ünlü oyuncu Cüneyt Arkın, Ankara Kale Festivali'nde bu kez üç kere attan düştü. Ancak yaptığı açıklamada, yüzlerce defa ata bindiğini; ama ilk kez attan düştüğünü söyledi. Bunun üzerine Arkın, Ankara Kalesi'ne yürüyerek çıkmak zorunda kaldı.

  Altındağ Belediyesi tarafından organize edilen Ankara Kale Festivali, mehter takımı ve Seğmenlerin gösterileriyle başladı. Festival kapsamında Türk sinemasının ata iyi binmesi ve filmlerinde kale fethetmesiyle tanınan 'Malkoçoğlu' lakaplı Cüneyt Arkın'ın, Ankara kalesine atla çıkması planlandı. Ancak Cüneyt Arkın, daha yürüyüş başlamadan attan düştü. Arkın, yürüyüş için Altındağ Belediyesi bahçesinde ata bindi; ancak, atın kalabalık nedeniyle huysuzlaşması nedeniyle Cüneyt Arkın attan düşerek yere yuvarlandı.

  Festivalde ata binerek kortej önünde kaleye girmesi planlanan Malkoçoğlu, belediye önündeki çimlerde ata binmek istedi. Vatandaşların yoğun ilgisi nedeniyle huysuzlaşan ata binmeye çalışan Malkoçoğlu, ilk denemesinde atın kendini yere atmasıyla başarısız oldu. Bu sırada görevliler vatandaşları uzaklaşmaları için uyardı.

  AYAĞINI İNCİTTİ

  Sahibi ve Malkoçoğlu tarafından sakinleşmesi için bir süre çimler üzerinde gezdirilmesi de huysuz atı sakinleştirmedi. Ata binmek için iki deneme daha yapan Malkoçoğlu, atın kendisini atacağını anlayınca atlayarak yere düştü. Malkoçoğlu, attan düşmesi nedeniyle ayağını incitti.

  Hayatında yüzlerce kez ata bindiğini; fakat ilk kez düştüğünü söyleyen Cüneyt Arkın, "Ben ata 500 kişinin içinde de binerim; ama bu ata sahibinden başka kimse binemez." dedi.

  AMBULANSA BİNMEDİ

  Bir gazetecinin, "Malkoçoğlu da mı?" sorusuna Arkın, "Malkoçoğlu da binemez. Kendi atım olsa 500 kişinin içinde de binerim." dedi. Üç kez attan düşen Malkoçoğlu, ayağını incitmesine rağmen Ankara Kalesi'ne yürüyerek tırmandı. Huysuz at ise, Cüneyt Arkın'ın önünden kaleye çıktı. Kaleye tırmanışı sırasında zorlanan Cüneyt Arkın, kendisi için çağrılan ambulansa binmeyerek yürümeyi tercih etti. Cüneyt Arkın, vatandaşların yoğun sevgi gösterileri ve alkışları eşliğinde kaleye girdi.


  Görüş Bildir