Petrol
84.55
0.79%
Euro
19.254
-0.02%
Dolar
18.6368
0.06%
Altın
1.048
0.58%
Borsa
4962
0.00%
Bitcoin
312.932
1.17%
14ºC
İstanbul
Çok bulutlu 14 C

  Daisy Lowe: Spora harcadığım zamana acıyorum

  Daisy Lowe, makyaj sırlarını, egzersiz rutinini ve beslenme alışkanlıklarını açıkladı.
  • 10.03.2015 - 10:09
  Daisy Lowe: Spora harcadığım zamana acıyorum

  Daisy Lowe

  İngiliz oyuncu ve model Daisy Lowe, makyaj sırlarını, egzersiz rutinini ve beslenme alışkanlıklarını Marie Claire dergisiyle paylaştı.

  MAKYAJ SIRLARI

  - "Ruj sürmek stilimin bir parçası. 15 yaşımda modelliğe başladığımda herkes bana yüz şeklim nedeniyle eyeliner'a yönelmem gerektiğini söylüyordu. Oysa ben o zaman bile sadece ruj kullanmaktan yanaydım.

  "Eyeliner'ı dağınık sürmeyi seviyorum. Kirpik dibime mümkün olduğunca yakın, ince bir çizgi halinde, gayet özensiz sürüyorum. Daha sonra far fırçasıyla sürdüğüm çizgiyi dağıtıyorum. Kahverengi ve tonları tercihim. Eğer daha belirgin bir görünüm istiyorsam üstüne yine aynı renkte fark sürüp dağıtıyorum. Özel günlerde göz kapağıma renkli nemlendiricimden bir miktar sürüyorum. Böylece daha kalıcı oluyor."

  "SOLARYUMU BIRAKTIM"

  "14 yaşımdayken solaryuma çok düşkündüm. Hatta bunu o kadar abartmıştım ki, solaryuma girmediğim zamanlarda cildim lekeleniyordu. Neyse ki kısa sürede bu alışkanlığımdan vazgeçtim ve ten rengimle barıştım. Eğer canlı bir görünüm istersem bronzlaştırıcı vücut yağı kullanıyorum."

  "Kaküllerimi çok seviyorum. Yaklaşık 10 yıldır saç modelim aynı. Bir süreliğine uzattım ama sonra tekrar kestirdim. Yoğun, kaşlarımı kapatan ve yüzümü çevreleyen uzun kaküllerimle çok eğleniyorum. Saçımı yıkadığımda dümdüz oluyorlar. Kurutmadan önce saç spreyi uyguluyorum."

  "SPORA HARCADIĞIM ZAMANA ACIYORUM"

  "Spor salonunda harcadığım zamana acıyorum. Ancak ruhuma ve bedenime en iyi gelen iki aktiviteyi de buldum: Pilates ve yoga. Bazı günler de yarım saat yüzüyorum. Spor sonrası kendimi ödüllendirmek için buhar odasına ve saunaya giriyorum. Değmeyin keyfime!"

  "SİNCAP GİBİ AŞIRIYORUM"

  "Evdeki bütün abur cuburları sincap gibi aşırıyorum. Tatlı yemeyi de, pişirmeyi de çok seviyorum. Bu yüzden sağlıklı tatlı tariflerinden oluşan Sweetness and Light adlı bir kitap hazırladım. Kendimi hayatın zevklerinden mahrum bırakmadan beslenmeye çalışıyorum."

  "SISKA BİR KADIN OLMADIM"

  "Sektörün klasik 'Daha zayıf olmalısın' baskısıyla mücadele ediyorum. Hiçbir zaman sıska olmadım. Kadınsı hatlarımı ve kendimi böyle seviyorum."

  "Cilt bakımımı asla ihmal etmem. Gece yatmadan önce mutlaka anti bakteriyel özellikteki  yüz temizleme losyonuyla yüzümü yıkıyorum. Sabah akşam düzenli olarak sivilce oluşumunu engelleyen ışık sistemini kullanıyorum. Cildimi tahriş etmeden sivilceyi kurutuyor."


  Görüş Bildir