Dolar
6.865
0.0612%
Euro
7.7903
0.1942%
Altın
1813.01
0.2094%
Borsa
118842.22
0.1092%
G. Altın
399.982
0.2682%
Bitcoin
64507.94
0.167%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C

  Davalık müdür Louis Vuitton'da

  Geçtiğimiz günlerde Chanel Nişantaşı'nda usulsüz satış yaptığı iddiasıyla hakkında dava açılan mağaza müdürü Ayşin Çambol, bu kez de Louis Vuitton'da işe başladı.
  • 26.06.2014 - 10:28
  Davalık müdür Louis Vuitton'da

  Davalık müdür Louis Vuitton'da #1

  Cemiyet hayatı yani sosyete geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan 'Chanel'deki kaçak kumaşların bavullarla Türkiye'ye getirilmesi' haberiyle büyük bir skandalı öğrenmişti. Mağazanın Nişantaşı Müdürü Ayşin Çambol ile stok müdürü Zeki Ö.'nün Paris'ten bavullar dolusu kumaş ve elbise getirip Nişantaşı'nda terzilere diktirdikleri iddia edilmişti.

  SOSYETE TEDİRGİN

  Sabah'ta yer alan habere göre, Skandal; Chanel'in Türkiye'deki ilk mağaza müdürü Cangül Soydemir Avdan'ın açtığı davayla ortaya çıkmıştı. Chanel'in, 2012'de 150'şer bin dolar 'sus payı' ödeyerek iki yöneticinin, kurumla ilişkilerini kestiği iddia edilmişti. Ancak son günlerde cemiyet hayatı; Chanel'deki olayda ismi geçen ve yedi yıl hapis istemiyle yargılanan Ayşin Çambol'un, Louis Vuitton'un Nişantaşı'ndaki mağazasında çalıştığının fark edilmesiyle yeniden sarsıldı. Bir süredir mağazada görev yapan yöneticiyi görenler, 'Ya aynı olay buraya da sıçrarsa' endişesi yaşayarak mağazadan alışveriş yapmaktan vazgeçmiş.

  LOUİS VUİTTON AÇIKLAMA YAPTI

  Louis Vuitton Türkiye ise konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Ayşin Çambol mağazamızda çalışıyor. Devam eden hukuki bir süreç ve şahsi bir dava olduğu için yorum yapamayız!"

  7 YIL HAPİSLE YARGILANIYOR

  Chanel'deki usulsüz işlemlerin ortaya çıkmasını sağlayan Avukat Azim Çiğil, şunları söyledi: "Tüm Avrupa'daki mağazaların sorumlusu Greogire Mishel Francois Collignon yeminli ifade verdi. Collignon, bu ifadesinde, 'Güzel bir çek mukabilinde karşılıklı anlaşarak sözleşmesini fesh ettik' dedi. Gümrük Muhafaza Müdürlüğü'nün yürüttüğü soruşturmanın tamamlanmasıyla birlikte Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı geçen Mayıs ayında iddianeme hazırladı. İlk duruşması önümüzdeki Eylül ayında yapılacak olayla ilgili, Ayşin Çambol ve diğer sorumlular, 'kaçak eşya getirmek ve talimat vermek'le suçlanıyor. Sanıklarla ilgili dört yıldan yedi yıla kadar hapis isteniyor.

  Görüş Bildir