Euro
15.2163
-0.09%
Dolar
13.6399
-0.08%
Altın
788.3260
0.03%
Borsa
1998
0.00%
Bitcoin
513.250
2.86%
1ºC
İstanbul
Güneşli 1 C

  Demet Akalın: Bu nasıl adalet

  Demet Akalın evini soyan hırsızlara verilen cezaya isyan etti.
  • 19.10.2012 - 18:05
  Demet Akalın: Bu nasıl adalet

  Demet Akalın: Bu nasıl adalet #1

  Şarkıcı Demet Akalın'ın Beykoz, Acarkent villalarındaki evinden 600bin lira değerinde para ve ziynet eşyası çaldıkları gerekçesi ile yargılanan, aralarında Demet Akalın'ın eski hizmetçisinin de bulunduğu 5 kişi, hırsızlık ve konut dokunulunmazlığını ihlal suçlarından 6'şar yıl hapis cezasına çarptırıldı. 1,5 yıldır devam eden davada, tutuklu yargılanan 3 sanık ise cezaevinde yattıkları süre göz önünde bulundurularak tahliye edildi. Kararı avukatı Mahir Işıkay'dan öğrenen Demet Akalın'ın tepkisi ise, "Bu adalet mi ? Evimi soydular, 1,5 yıl cezaevinde yatıp çıktılar. Bu nasıl bir adalet" oldu.

  "PİŞMANIZ"

  Üsküdar 1'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde önceki gün görülen davanın karar duruşmasında tutuklu olarak yargılanan sanıklar, Kenan Pistofoğlu, Sercan Zorba, Emrah Öztürk son sözlerinde "Pişman" olduklarını söyledi. 1,5 yıldır devam eden dava sonunda, çalıntı malları satın alan Dursun ve Fazilet Öztürk, hırsızlığa yardım ettiği öne sürülen Halil Soylu, hırsızlık ve konut dokunulmazlığına azmettirdikleri iddiası ile haklarında dava açılan Naim Bağcı ve Şeraffettin Özben'in beraatlerine karar verildi. Mahkeme, davanın tutuklu sanıklarından Sercan Zorba ve Emrah Öztürk, hırsızlık ve konut dokunulumazlığı suçlarını işledikleri hükmüne vararak 6 yıl hapis cezası ile cezalandırdı. Yine davanın tutuklu sanıklarından Kenan Pistofoğlu ile tutuksuz yargılanan Murat Okuyucu'da hırsızlığa azmettirdikleri ve konut dokunulmazlığını ihlal ettikleri gerekçesi ile 6 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

  Davada tutuksuz olarak yargılanan Demet Akalın'ın eski hizmetçisi Rahime Okuyucu'ya da, hırzılığa yardım ettiği gerekçesi ile 10 ay hapis cezası verildi. Mahkeme, tutuklu olarak yargılanan sanıklar Kenan Psitofoğlu, Sercan Zorba ve Emrah Öztürk'ün cezaevinde yattıkları sürenin göz önünde bulundurularak tahliyesine karar verdi.

  600 BİN TL DEĞERİNDE ZİYNET EŞYASI ÇALINMIŞTI

  Şarkıcı Demet Akalın'ın Beykoz Acarkent villalarındaki evine 1,5 yıl önce giren hırsızlar 600 bin lira değerindeki ziynet eşyası ve parayı almıştı. İstanbul polisi kısa sürede hırsızların izine ulaşmıştı. Demet Akalın'ın hizmetçisi Rahime Okuyucu'nun verdiği çelişkili ifadeler sonunda soruşturma genişletilmiş ve eşi Murat Okuyucu'nun da aralarında bulunduğu 9 kişi gözaltına alınmıştı. Üsküdar 1'nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 9 kişi hakkında "nitelikli yağma" suçunu işledikleri iddiası ile 12 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası itemiyle dava açılmıştı. Sanıklar, Demet Akalın'ın sadece 100 bin lirasını iade etmesi üzerine mahkeme sanıkların mallarına tedbir kararı koymuştu.


  Görüş Bildir