Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
411.818
-0.68%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C
  Deniz Seki AYM'nin ret kararına tepki gösterdi

  Deniz Seki AYM'nin ret kararına tepki gösterdi

  Uyuşturucu ticareti yapmaktan mahkeme kararınca 6 yıl hapis cezasına çarptırılan Deniz Seki ret kararına ilişkin görüşlerini bildirdi.
  • 20.09.2015 - 08:55

  Deniz Seki AYM nin ret kararına tepki gösterdi #1

  Uyuşturucu ticareti yapmak suçundan cezaevinde yatan Deniz Seki, mahkumiyet kararının yeniden değerlendirilmesini talep etmişti.

  6 YIL 3 AY HAPİS CEZASI ALDI

  Anayasa Mahkemesi, 6 yıl 3 ay hapse mahkum edilen ünlü şarkıcı Deniz Seki'nin yaptığı bireysel başvuruyu reddetti. Yüksek Mahkeme, Seki'nin başvurusundaki kanuni hakim güvencesi ve tanık sorgulama hakkı ile delillerin elde edilmesi ve değerlendirilmesinin adil olmadığı iddiasını da "açıkça dayanaktan yoksun" bularak reddetti.

  Deniz Seki AYM nin ret kararına tepki gösterdi #2

  GÖRÜŞLERİNİ AVUKATI ARACILIĞIYLA BİLDİRDİ

  AYM'nin kararının ardından Deniz Seki kararla ilgili görüşlerini avukatı aracılığıyla bildirdi.

  Deniz Seki'nin kararla ilgili, "Masum insanlardan en ağır suçların mahkumu sonucuna ulaşan hukuk düzeninin benim suçsuzluğumu tesis edememesine maalesef şaşırmadım. İnsanlar bilmeli ki sanıklar dışarıda mağdurlar içeride. Ben ne yapmadığımı en iyi bilenim, er ya da geç bunun ortaya çıkacağına da inanıyorum. Ben hayatımda insanlar için sadece beste yaptım ve şarkı söyledim; bugün hapsedilen şarkılarımdır; masum insanların hukuk düzenine duyduğu güvendir. Benim yargı sürecimdeki savcı hakimlerin bugün nerede olduklarına bakılırsa hangi düşüncelerle bu süreci yönettikleri de anlaşılacaktır. Ben suçsuzluğumu bilerek sevenlerime şunu haykırıyorum, dünya dönüyor "dediği öğrenildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir