Euro
0.00%
Dolar
0.00%
Altın
0.00%
Borsa
0.00
0.00%
Bitcoin
491.000
1.52%
-0ºC
İstanbul
Çok bulutlu -0 C

  Deniz Seki son 6 ayda neler yaşadı

  Yaklaşık 6 aydır kaçak hayatı yaşayan Şarkıcı Deniz Seki, İstanbul Esenyurt'ta yakalanarak gözaltına alındı.
  • 15.11.2014 - 18:07
  Deniz Seki son 6 ayda neler yaşadı

  Deniz Seki son 6 ayda neler yaşadı #1

  Bundan beş yıl önce uyuşturucu kullanmak ve ticareti yapmak suçundan tutuklanan ve 8 ay cezaevinde talan Deniz Seki, daha sonra tahliye oldu.

  ZAYIFLADI, NİŞANLANDI, ALBÜM ÇIKARDI

  Tutuksuz yargılanan Seki bu arada yeni bir hayata başladı. Önce yaşadığı zor günlerin etkisinden kurtulmaya çalıştı.Sonra fiziksel görüntüsünü değiştirip kilo verdi. Bu arada nişanlandı. Ve yeni bir albüm çıkardı. Ancak mahkemenin verdiği 6 yıl 3 aylık hasip cezası 30 Mart 2014'te Yargıtay tarafından onaylanınca Seki için karanlık günler yeniden başladı.

  İşte Deniz Seki'nin ortadan kaybolduğu 6 ay içinde yaşananlar..

  6 ay önce uyuşturucu ticareti yapmak suçundan aldığı 6 yıl 3 aylık hapis cezası onanan Deniz Seki hakkında yakalama çıkarıldı.

  TEKNİK TAKİP BAŞLADI

  Polis, Deniz Seki’yi aradığı adreslerde bulamayınca teknik takip yolunu seçti, ancak bu yöntem işe yaramadı. Çünkü Seki’nin, üzerine kayıtlı telefonları aranmaya başladığı ilk gün kapattığı anlaşıldı. Ekipler, şarkıcının yanında kalabileceği yakın çevresini de mercek altına aldı.

  Deniz Seki'den ilk açıklama -İZLE

  KREDİ KARTLARINI KULLANMADIĞI ÖĞRENİLDİ

  Polis, Seki’nin yurtdışına çıktığına yönelik bir bilgi bulunmadığını, arama çalışmalarının İstanbul’un dışında güneydeki turizm merkezlerini de kapsayacak şekilde genişletildiğini bildirdi. Seki’nin o günden sonra yerinin tespit edilmemesi için kredi kartlarını da kullanmadığı öğrenildi.

  PARAYA SIKIŞINCA ANNESİNDEN PARA İSTEDİ

  Edinilen bilgilere göre, Seki’yi aramayı sürdüren güvenlik, yakalanmamak için cep telefonu ve kredi kartı kullanmayan Seki’nin, bir süre önce nakit paraya sıkıştığını belirledi.Seki’nin bu kapsamda dolaylı yollarla irtibat kurduğu annesinden kendisine para göndermesini istediği öğrenildi.

  Deniz Seki son 6 ayda neler yaşadı #2

  Seki’nin yerinin tespit edilmemesi için hiçbir şekilde kredi kartı ya da cep telefonu kullanmadığı belirtildi.

  Yakalama kararı çıkarılmasına rağmen bulunamayan Deniz Seki’nin kaçmadığı, daha önce iki kez operasyon geçirdiği “kadın rahatsızlığı” nüksettiği için tedavi gördüğü ve bu sorunu halleder halletmez teslim olacağı öne sürüldü.

  YUMURTALIĞINDA KİST VARDI

  O rahatsızlığın ‘yumurtalık kisti’ olduğu ortaya çıktı. Seki’nin doktoru, bir süre önce ünlü şarkıcıya yumurtalığındaki 10 cm’lik kistin malign (kötü huylu) olduğundan ve kanser hücresi taşıdığından şüphelendiğini söyledi, “Bir an önce ameliyat olmalısın” dedi. İddiaya göre Seki, tedavisini tamamladıktan sonra teslim olacaktı.

  DIŞARI ÇIKARKEN TÜRBAN TAKIYORDU

  Yaklaşık 6 aydır hayatını kaçak sürdüren Seki, yakalanmamak için saç rengi ve giyim şeklini sürekli olarak değiştirdiği belirlendi. Seki’nin zorunlu kalmadıkça kalabalık ortamlara girmediği de değerlendirildi. Seki’nin eğer dışarı çıkmak zorunda kalması halinde ise tanınmamak için türban ve başörtüsü ile örtündüğü belirlendi. Seki’nin ayrıca, bunlarla birlikte güneş gözlüğü gibi çeşitli aksesuarlar da kullandığı tespit edildi.

  Deniz Seki son 6 ayda neler yaşadı #3

  ESENYURT'TA YAKALANDI

  Polis bu tespitlerinin ardından, bir süre önce Seki’yi yakalamak için İstanbul dışında iki ilde çalışma gerçekleştirdi. Ancak polis ekiplerinin, özel olarak yürütülen bu çalışmalardan bir sonuç alamadığı öğrenildi. 6 aylık kaçak hayatın ardından Deniz Seki bugün akşam saatlerinde Esenyurt'ta yakalandı.


  Görüş Bildir