Petrol
76.63
0.63%
Euro
19.6351
-0.27%
Dolar
18.6408
0.01%
Altın
1.075
0.37%
Borsa
5005
3.08%
Bitcoin
324.330
-0.37%
15ºC
İstanbul
Bulutlu 15 C

  Ebru Gündeş: Tablolarımın hepsi gerçek

  Ebru Gündeş’in Boğaz’daki yalısı için aldığı milyonlarca dolarlık tabloların sahte olduğu iddiasına jet yanıt geldi.
  • 29.05.2013 - 08:19
  Ebru Gündeş: Tablolarımın hepsi gerçek

  Ebru Gündeş: Tablolarımın hepsi gerçek #1

  Ebru Gündeş’in Boğaz’daki yalısı için aldığı milyonlarca dolarlık tabloların sahte olduğu iddiasına jet yanıt geldi. Hem Gündeş hem de eserleri sattığı öne sürülen şirketler, iddiayı yalanladı.

  ASILSIZ HABER

  Antika ve müzayede dünyasında yankı uyandıran haberin ardından hem Ebru Gündeş-Reza Zarrab çifti, hem de Bali Müzayede ve Antik A.Ş. iddiayı yalanladı. Hürriyet’e konuşan Gündeş, “Biz aldığımız tabloların gerçek olduğundan eminiz. Gayet de memnunuz. Ayrıca kimseye bir şey ispatlamak zorunda değiliz. Söz konusu şirketler, konuyu mahkemeye intikal ettirecek. Eğer açılacak davada tablolarımızın sahte olduğu ortaya çıkarsa, o zaman biz de paramızı geri alırız” dedi. Gündeş, basın kuruluşlarına yolladığı açıklamada da “Tamamen asılsız ve gerçek dışı verilere dayalı olarak yazılan metnin ‘haber’ olarak nitelendirilmesi dahi mümkün değildir. Metin içinde belirtilen isim ve detayların hiçbirisinin gerçeklik payı olmadığı gibi aldığımız tüm eserler yetkili merciler tarafından onaylanmıştır, sertifika ve raporları da elimizde bulunmaktadır. Sahip olduğumuz değerlerin tiraj artırabilme kaygısına malzeme yapılmış olması karşısında yasal haklarımızı kullanmakta tereddüt etmeyeceğiz” satırlarına yer verdi.

  ANTİKACI DOSTLARI YOKMUŞ

  Antik A.Ş.’nin avukatı Ahmet Gürel, sanatçının söz konusu tabloları kendilerinden almadığını açıkladı: “Ebru Gündeş ve eşi, Antik A.Ş.’den hiçbir tablo almamıştır. Ebru Hanım da şirketimizi arayarak haberde yazılanların asılsız olduğunu belirtmiştir.” Bali Müzayede’nin patronu Hakan Bali de haberi okuduktan hemen sonra Reza Zarrab’la telefon görüşmesi yaptığını, çiftin tanıdığı “ünlü bir antikacı dostlarının” olmadığını öğrendiğini dile getirdi. Bali, çifte alacakları eserlerde danışmanlık hizmeti verdiklerini ve alınan tüm eserlerin arkasında durduklarını söyledi. Her iki şirket de konuyu yargıya taşıyacaklarını duyurdu.


  Görüş Bildir