Euro
15.2349
-0.43%
Dolar
13.4847
-0.16%
Altın
802.0380
0.19%
Borsa
1945
1.82%
Bitcoin
509.232
4.00%
-1ºC
İstanbul
Çok bulutlu -1 C

  Ebru Gündeş'e hırsızlık suçlaması

  Müzik yapımcısı Murat Yıldırım, Ebru Gündeş’i proje hırsızlığıyla suçladı.
  • 28.06.2012 - 10:15
  Ebru Gündeş'e hırsızlık suçlaması

  Ebru Gündeş e hırsızlık suçlaması #1

  Yıldırım, "Aysel Gürel için hazırlanan albümdeki 'Seni İstiyorum' adlı şarkıyı Nilüfer okumuştu. Bunu basından öğrenen Gündeş şarkıyı kendi albümünde söylemiş" dedi.

  "Aysel Gürel Şarkıları" adlı albümü Eylül ayında piyasaya çıkarmaya hazırlanan yapımcı Murat Yıldırım, albüm için Nilüfer'in stüdyoya girerek seslendirdiği 'Seni İstiyorum' adlı şarkıyı Ebru Gündeş'in kendi albümüne okuduğunu iddia etti.

  EYLÜL AYINDA ÇIKACAK

  25 yıl önce Sezen Aksu'nun söylediği, sözlerini Aysel Gürel'in yazdığı şarkıyı Nilüfer geçtiğimiz mart ayında hasta hasta stüdyoya girerek okudu. Şarkının yeniden aranjesi için Mustafa Ceceli de iki ay uğraştı. Murat Yıldırım, albümü bu yaza yetiştirmek istediklerini ancak yaşanan bazı aksaklıklar yüzünden Eylül ayına ertelendiğini söyledi. Yıldırım şöyle devam etti:

  NİYETİ ÇOK KÖTÜ

  "Albümle ilgili medyada çok haber yayınlandı. Bu haberlerde hangi Gürel şarkısını kimin söyleyeceği biliniyordu. Bu haberler repertuvar arayan Gündeş'e iyi bir kaynak oldu. Bizim lokomotif şarkımız olan 'Seni İstiyorum'u albümünde okumuş. Bu yapılan proje hırsızlığıdır, kötü niyetli bir davranıştır. Ebru Gündeş'in bunu yapmaya hiç ihtiyacı yok."

  BÜYÜK SAYGISIZLIK YAPTI

  Ünlü menajer Murat Yıldırım, Ebru Gündeş'in şarkıyı okurken Aysel Gürel'in hatırasına saygısızlık yaptığını belirtti. Yıldırım, "Şarkının orijinalinde sözler 12 kıta, ama Gündeş şarkıyı kısa kesmiş. Nilüfer Hanım'a başka şarkı okutacağız" dedi.

  Bugün


  Görüş Bildir