Euro
15.1806
-0.60%
Dolar
13.4337
-0.28%
Altın
792.63
-0.12%
Borsa
1923
-4.38%
Bitcoin
465.179
-5.19%
3ºC
İstanbul
Çok bulutlu 3 C

  Emre Altuğ: Kuzey Uzay'ı misafır zannetti

  Çağla Şıkel ve Emre Altuğ oğulları Kuzey ve Uzay'la Bodrum tatiline devam ediyor.
  • 21.06.2012 - 09:59
  Emre Altuğ: Kuzey Uzay'ı misafır zannetti

  Emre Altuğ: Kuzey Uzay ı misafır zannetti #1

  Geçen yaz "Zil" albümüyle gündemdeydi, bu yıl "Resimdeki Gözyaşları" şarkısını dijital platformdan sundu. Şimdilerde eşi Çağla Şıkel, büyük oğlu Kuzey ve birkaç ay önce aileye katılan Uzay'la Bodrum'da tatilde... Emre Altuğ ile tatil için yollara düşmeden birkaç gün önce buluştuk, müzikal çalışmalarını ve evdeki son durumu konuştuk.

  *Emre Bey, en son geçen yıl "Zil" albümünü çıkarmıştınız. Sizden yeni albüm bekleyenler hâlâ beklemede... Her şey yolunda mı?

  - Yolunda tabii... Ben sadece araya bir ara sıcak koymak istedim, "Resimdeki Gözyaşları"nı dijital platformdan dinleyiciye sundum. O şarkıyı daha "Zil"i yaparken almıştım zaten Mehmet Soyarslan'dan.

  * Neden albümde okumadınız?

  - Albüme koymak değildi ki niyetim. Ben sadece "Bu Son Olsun"u alırken onu da alayım istemiştim. Çünkü çok sevdiğim bir şarkıydı. Birkaç ay önce de şarkıyı şekillendirmeye başladık. Her an vazgeçebilirdim, o yüzden temkinli gittim.

  * Neden vazgeçebilirdiniz?

  - Bu şarkıyı iki kez Cem Karaca söyledi. Sonra Teoman... Bütün versiyonları da başarılı oldu. Açıkçası gerçekten dinleyenin hoşuna gidecek bir versiyon olmadığı sürece bunu çıkarmayı düşünmüyordum.

  ARABESK DİNLERKEN KENDİMİ KAYBEDERİM

  * Sizin rock müziğe merakınız hep var mıydı?

  - Evet, vardı. Zaten yaptığım müziğin içinde de rock müzik var. Dünyanın kabul ettiği pop müzik, rock'tan besleniyor.

  * Son dönemde sanki pop müzik rock'tan beslenmiyor da tam tersi oluyor gibi...

  - O Türkiye'de geçerli, bense evrensel bir gerçekten bahsediyorum. Avrupa'da arabesk diye bir duygu yok ki. Ben de güzel bir arabesk dinlediğim zaman kendimi kaybederim.

  * Rock albümü yapmak trend oldu, siz düşünür müsünüz?

  - Hayır. Yapmam. "Rock'çılığa mı soyundu" dedirtmem kendime. Benim çok fazla rock'çı arkadaşım vardır, neyi savunduğumu iyi bilirler. Savunduğum şeye ters düşemem.

  * Yeni albüm için çalışmalara başladınız mı?

  - Ufak ufak üretimlere başladım ama hem dizi hem program yaptık, iki çocuk doğurduk, bunlar hakikaten zor işler, konsantre olamıyorum. Bir de arada evi taşıdık. O evin içinde kendime bir yer hazırladım, artık herkesten saklanabilirim!

  * "Evin içi o kadar kalabalık oldu ki bahçede yaşamak istiyorum" demişsiniz, bahçeye mi yaptınız yerinizi?

  - Çok büyük bir garajım var, onun içine stüdyo yaptım. Evin içi hakikaten kalabalık. Dört kişi biziz, dört de çalışanımız var, etti sekiz.

  * İlk kez baba olmakla ikincisi arasında duygusal anlamda fark var mı?

  - Birincisinde daha tedirgin hareket ediyorsunuz. İkincisi biraz daha bizim gibi büyüyecek. Alışveriş poşeti gibi büyütmek istiyorum Uzay'ı... Tabii eğer annesi izin verirse.

  * Nasıl yani?

  - Hayatla bir olsunlar istiyorum. Biz kendimizi ayırmadık, halkla empati kurduk.

  * Kuzey'le Uzay'ın arası nasıl?

  - Kuzey, ilk başta Uzay'a çok ilgi gösterdi. Ben Uzay'ı misafir zannettiğini düşündüm, hakikaten öyle çıktı. Gitmeyince biraz bozuldu. Kalıcı olduğunu öğrenince bu sefer anneyi sakınmaya başladı. Uzay'la da alıp veremediği yok da anneyi kimseyle paylaşmak istemiyor yani...

  * Annenin bu paylaşılamaz durumu sizi kıskandırıyor mu?

  - Alışıyorsun hepsine...

  KIZIM OLURSA BAŞIM AĞIRIR

  * Bir de annesi gibi bir kızınız olsun istemez misiniz?

  - Şimdi istemem... (Gülüyor) Önceleri Çağla'ya "Bir de kızımız olsa ne güzel olur" derdim ama ikincinin de erkek olduğunu öğrenince değiştim. Kuzey'e bakıyor, "Bunun gibi bir şey daha gelecek, ne kadar mükemmel" diyordum. Kızımız olursa sonra başımız ağrır zaten! (Gülüyor)

  Hürriyet


  Görüş Bildir