Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
562.999
-0.37%
16ºC
İstanbul
Hafif yağmur 16 C

  Engin Altan Düzyatan: Ertuğrul Gazi güç veriyor

  Yayınlandığı günden itibaren izlenme rekorları kıran Diriliş: Ertuğrul dizisinin başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan, "Ertuğrul Gazi güç veriyor, bakışlarım bile sertleşti" dedi.
  • 05.01.2015 - 16:50
  Engin Altan Düzyatan: Ertuğrul Gazi güç veriyor

  engin

  Osmanlı devletinin kuruluşunu konu edinen Diriliş Ertuğrul dizisinin setini ziyaret eden Yeni Şafak ekibi başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan ile bir söyleşi gerçekleştirdi.

  ERTUĞRUL GAZİ GÜÇ VERİYOR

  Dizide Ertuğrul Gazi’yi canlandıran Engin Altan Düzyatan, dizi setinde yaptığı özel açıklamalarında, rolünün kendisine çok şey kattığını belirtti. Dizi ile birlikte bakışlarının sertleştiğini ve güveninin arttığını söyleyen Engin Altan Düzyatan şunları söyledi;

  BAKIŞLARIM SERTLEŞTİ

  "Yokluk içerisinde bir ideal sahibi olmak ve o idealle yaşayarak bir kuruluşu hazırlamak kolay değil. Günümüz insanını geçmişle kıyasladığınızda ne kadar korkak olduğunu görüyorsunuz. Kapitalist sistem kendimize olan güvenimizi azalttı. Ertuğrul Gazi’yi oynadıktan sonra kendime güvenim geldi. Bakışlarım sertleşti.

  Engin Altan Düzyatan: Ertuğrul Gazi güç veriyor #2

  KORKU HİKAYELERİNİ OKUYARAK ROLÜME HAZIRLANDIM

  Ertuğrul Gazi ile ilgili kaynaklar 10 sayfayı geçmiyor. O kaynaklarda Ertuğrul Gazi’nin cesur, akıllı, gözü kara ve zeki biri olduğu yazıyor. Alpleri araştırdım ve onların beden dilini öğrendim. At binme, kılıç kuşanma ve ok kullanma dersleri aldım. Bu rol için daha sert davranmam gerekiyor. Atlarla yaşamaya ve elle yemek yemeğe alıştım. Osmancık, Devlet Ana ve Dede Korkut hikâyelerini okuyarak rolüme hazırlandım."

  Engin Altan Düzyatan: Ertuğrul Gazi güç veriyor #3

  DİRİLİŞ, TAHT OYUNLARI'NA RAKİP OLDU

  Dünyadaki dönem dizilerini de yakından takip ettiğini ifade eden Düzyatan Diriliş Ertuğrul dizisinin izlenme rekorları kıran A Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisine rakip olduğunu vurguladı. Diriliş’in 60 ülkeye satıldığını aktaran Düzyatan, şöyle konuştu;

  "Diriliş'i Taht Oyunları dizisiyle kıyaslayanlar ve ondan daha iyi bulanlar oluyor. Diriliş dünya standardında bir yapım. Beklediğimizden daha iyi bir iş ortaya çıktı. Bundan çok mutluyum. Dizi 60 ülkeye satıldı. Araplardan çok büyük övgüler alıyoruz. Diriliş Taht Oyunları'na rakip bir dizi oldu."

  ENGİN ALTAN'IN AÇIKLAMALARININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

  Ertuğrul obaya geri döndü - Diriliş Ertuğrul 3. Bölüm

  Ertuğrul'un Halime'ye hediyesi - Diriliş Ertuğrul 3. Bölüm

  Ertuğrul Gazi: Atalarımızın destanı bebek uyutmak için değil adam uyandırmak içindir

  Gündoğdu esir düştü - Diriliş Ertuğrul 3. Bölüm

  Diriliş Ertuğrul kılıç kalkan sahnesi - Diriliş Ertuğrul 3. Bölüm

  Ertuğrul Gazi'nin sevda acısı - Diriliş Ertuğrul 3. Bölüm

  Süleyman Şah Gündoğdu'nun esir alındığını öğrenir - Diriliş

  Diriliş-Ertuğrul'da Süleyman Şah'ın töre hassasiyeti

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir