Euro
9.7466
0.77%
Dolar
8.0876
0.37%
Altın
460.46
0.02%
Borsa
1.377
-2.2%
Bitcoin
459.700
-0.86%
13ºC
İstanbul
Sağanak yağış 13 C

  Erdal Beşikçioğlu sığınma evine 5 bin TL bağışladı

  Behzat Ç. karakteriyle gönüllere taht kuran Erdal Beşikçioğlu, Kadın Sığınma Evi'ne 5 bin TL bağışladı.
  • 12.03.2013 - 16:36
  Erdal Beşikçioğlu sığınma evine 5 bin TL bağışladı

  Erdal Beşikçioğlu sığınma evine 5 bin TL bağışladı #1

  Televizyon dünyasında Behzat Ç. karakteriyle ikon haline gelerek gönülleri fetheden Erdal Beşikçioğlu, bu kez de şiddet gören kadınların gönlünü fethetti. Erdal Beşikçioğlu kendisinin zorla görüntüsünü çekerek haber yapan ve "Zorba Behzat" başlığını atan Güneş gazetesinden kazandığı 5 bin TL’lik manevi tazminatı Çankaya Belediyesi Kadın Sığınma Evi’ne bağışladığını açıkladı.

  Erdal Beşikçioğlu sığınma evine 5 bin TL bağışladı #2

  Geçen hafta 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Çankaya Belediyesi’nin Kadın Sığınma Evi’ni ziyaret eden Beşikçioğlu, aynı gün avukatından “Manevi tazminat kazandınız” haberini aldı.

  İstemediği halde fotoğrafı çekildiğini ve o dönem gazetelerde “Zorba Behzat”, "Çakma Komiser", "Bir Ankara Kabadayısı" şeklinde başlıkların atıldığını hatırlatan Beşikçioğlu, “Tuhaf tabi ki, o gazeteci benim fotoğrafımı çekerken gösterdiğim tepki için ‘Zorba Behzat’ diye bir başlık atmıştı, şimdi o ‘Zorba Behzat’ kadın sığınma evine kazandığı bu tazminatı vermek ister” dedi. Yerel Mahkemece onanan kararın ardından Beşikçioğlu avukatından gelen bu haberi Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık ile de paylaştı. Başkan Tanık, Beşikçioğlu’na kadın sığınma evine gösterdiği hassasiyetten ötürü teşekkür etti

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir