Faruk Salman'dan evlilik açıklaması

DENİZ SEKİ

Geçtiğimiz hafta sonu yakalanarak cezaevine konulan Deniz Seki'nin nişanlısı Faruk Salman, hakkındaki iddialara ilk kez yanıt verdi.

Salman avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Müvekkilim Faruk Salman hakkında çıkan haberlerin neredeyse tamamı gerçekdışıdır. İlk olarak Deniz Seki'nin yakalandığı evin müvekkil Faruk Salman'a ait olduğu iddia edilmişse de bu iddianın hiçbir gerçeklik payı yoktur. Salman ailesinden hiçkimse müvekkilin nişanlısı Deniz Seki'yi ihbar etmemiş olup, bu konudaki haberlerin de gerçekle hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.

HİÇBİR ŞEY FARUK SALMAN'A AİT DEĞİL

Faruk Salman'ın nişanlısı Deniz Seki'nin mülkiyetinde olan ve onun bulunduğu yerden çok uzak bir yerde bulunan araç içerisinde tapu kayıt fotokopilerinin bulunduğu ve anılan tapu örnekleriyle müvekkil ve nişanlısı Deniz Seki'nin yurt dışına kaçış hazırlığı yaptığı iddiaları da magazinsel bir kurgudan ibarettir. Zira anılan araç, uzun bir süredir Deniz Hanım'ın kuzeni tarafından kullanılmakta olup, araç içerisindeki hiçbir şey de müvekkil Faruk Salman'a ait değildir.

CEZAEVİNDE EVLENMEK İSTEMİYOR

Müvekkilim, Deniz Hanımla mümkün olan en kısa zamanda evlenmek arzusundadır. Ancak bu evliliğin cezaevinde gerçekleştirileceği beyanı müvekkile ait değildir. Faruk Salman, Deniz Seki'nin suçsuzluğuna ve aklanacağına inanmaktadır. Ancak her iki tarafa yakışır koşullarda bir düğün düşünüldüğü için ve nişanlısının kısa sürede aklanacağı inancıyla, düğünü tercihen Deniz Seki özgürlüğüne kavuştuğunda gerçekleştirmeyi arzu etmektedirler.

Faruk Salman, kişiliğini ve hayatının özel kısmını hedef alan yayınlardan rahatsız olup bu alana saygı gösterilmesini beklemektedir. "