Dolar
7.3405
0.094%
Euro
8.6813
0.457%
Altın
1950.81
1.8146%
Borsa
1100.26
-1.2493%
G. Altın
460.044
1.7677%
Bitcoin
84384.28
-0.2197%
29ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 29 C

  Gürses'in hastanedeki odasında sazlı sözlü gece

  Müslüm Gürses'in yılbaşı gecesi hastanede sazlı sözlü eğlence yaptığı ve bundan sonra enfeksiyon kaptığı iddia edildi
  • 30.01.2013 - 07:52
  Gürses'in hastanedeki odasında sazlı sözlü gece

  Gürses in hastanedeki odasında sazlı sözlü gece #1

  Ünlü sanatçı Müslüm Gürses'in sağlık durumuyla ilgili menajerinden çarpıcı açıklamalar geldi. Durumu ağırlaşan Gürses'in hastane odasında düzenlediği sazlı sözlü yılbaşı eğlencesi sırasında enfeksiyon kaptığı ileri sürüldü.

  MÜSLÜM BABA MİKROP KAPTI

  18 Kasım'da geçirdiği bypass ameliyatı sonrası karaciğer ve böbrek yetmezliği nedeniyle yoğun bakıma alınan Müslüm Gürses'in durumu yılbaşı ertesi yeniden ağırlaştı. Sanatçının menajeri Nevzat Takmaz bu beklenmeyen gelişmeyle ilgili "Doktorlar yılbaşı gecesi yoğun bakım ünitesine saz takımı aldı, Müslüm Baba o yüzden mikrop kapmış olabilir" dedi.

  HASTANEDE ŞARKILI TÜRKÜLÜ EĞLENCE

  Hürriyet'ten Demirhan Hararlı'nın haberine göre, kasım ayından beri Memorial Şişli Hastanesi'nde tedavi altında tutulan Müslüm Gürses'in menajeri Nevzat Takmaz, sanatçının sağlık durumundaki olumsuz gelişmeler üzerine ilginç açıklamalarda bulundu. Takmaz, hastane ekibinin yılbaşı eğlencesi yüzünden Gürses'in enfeksiyon kaptığını ileri sürdü: "Müslüm Baba'nın hiçbir şeyi yoktu. Son dönemlerde tıraş oluyor, yemeğini yiyor,espriler yapıyordu. Hatta normal odaya alınması gündemdeydi. Ama birden ağırlaştı. Yılbaşı gecesi nöbette bulunan sağlık personeli, yoğun bakımda saz takımıyla eğlence düzenledi. Şarkılı türkülü o gecenin hemen ardından baba yeniden ağırlaştı. Yoğun bakımda böyle bir şey olur mu... Yoğun bakım hastasına şarkı söyletilir mi! Ayrıca oradaki hastaların çoğu enfeksiyonlara karşı savunmasız...

  "MÜSLÜM BABA O GECE MİKROP KAPTI"

  İsteyen elini kolunu sallaya sallaya içeri girebilir mi! Galiba Müslüm Baba, o gece mikrop kaptı. Sağlığına kavuşan insan bir anda eski durumuna geriledi. Bunlar yaşanmasa, Müslüm Gürses bugün sevenleriyle birlikte olurdu. Muhterem Hanım'la (Nur) gece gündüz yanındayız, hastaneden ayrılamıyoruz. Bize ellerini uzatıyor, 'Beni buradan çıkarın' diye yalvarıyor."

  DURUMU İYİYE GİTMİYOR

  Müslüm Gürses'in doktoru Prof. Dr. Bingür Sönmez de yılbaşı gecesi yapılan eğlenceyi doğruladı, ancak sorunun sebebinin o gece yaşananlar olmadığını söyledi: "Doğru, kendisi bir süre öncesine kadar gayet iyiydi. Yılbaşı gecesi şarkı türkü söyleyecek kadar...

  Ama söylendiği gibi o gece kapılan bir enfeksiyon söz konusu değil. Bu, uzun süre antibiyotik kullanan hastalarda oluşabilen bir komplikasyon. Müslüm Bey'in durumu hâlâ iyiye gitmiyor, kritik. Biz durumu iyiye gittiği için solunum aletinden ayırmayı düşünüyorduk ama bu komplikasyon doğdu. Takibe ve tedaviye devam ediyoruz."

  Görüş Bildir