Euro
15.1144
-0.20%
Dolar
13.3645
-0.09%
Altın
790.1330
0.02%
Borsa
2,014.21
-1.36%
Bitcoin
553.905
-2.76%
8ºC
İstanbul
Çok bulutlu 8 C

  Hizmetçileri Merve ve Fulya Terim'den şikayetçi oldu

  Terim ailesinin Tarabya'daki evinde hizmetçi olarak çalışan Olivia Dominguez, Merve ve Fulya Terim'den şikayetçi oldu.
  • 20.06.2012 - 09:05
  Hizmetçileri Merve ve Fulya Terim'den şikayetçi oldu

  Hizmetçileri Merve ve Fulya Terim den şikayetçi oldu #1

  Terimler'in evinde çalışan Olivia Dominguez savcılığa sunduğu suç duyurusu dilekçesinde Fatih Terim'in eşi Fulya Terim ile kızı Merve Terim'in evlerinde 15 Mart 2012 tarihinden beri hizmetçi olarak çalıştığını ifade etti.

  Dominguez dilekçesinde Terim ailesinin, kendisine kullanmadıkları kıyafetleri verdiklerini belirtti. Merve Terim'in de bundan haberi olduğunu ifade eden Dominguez, bir gün iş çıkışında Fulya Terim'in elinde poşet içerisinde bulunan eşyaları torbadan çıkararak "Bunlar ne hırsız" diye bağırdığını ve kendisini suçladığını anlattı. Dominguez dilekçesinde Fulya Terim'in çantasını elinden alarak, 200 TL para ve nüfus cüzdanına el koyduğunu ardından da hakaret ederek "Ben kimim biliyor musun, seni mahvederim" diyerek kendisini işten kovduğunu belirtti.

  ŞÖFÖRDEN TEHDİT

  Dilekçede, Fulya Terim'in şoförü olan Onur'un kendisine "Aldıklarını geri vereceksin. Ben hem şoför hem de korumayım. Gerekirse bu kişilerin tetikçiliğini dahi yaparım" şeklinde sözler ile kendisini tehdit ettiğini ardından da oturduğu eve gelerek hiçbir yetkisi olmadan polis gibi evini aradığını anlattı.

  SORUŞTURMA BAŞLATILDI

  Dominiguez dilekçesinde Terim ailesinden çalışmalarına karşılık bin 500 dolar ve 300 lira para alacağı olduğunu ancak vermedikleri gibi çantasındaki yol parasına ve nüfus cüzdanına el koyduklarını ifade etti. Dominiguez olaylara şahit olan Merve Terim'in eşyaları çalmadığını bildiği halde hiç sesini çıkarmamasından dolayı ondan da şikayetçi olduğunu ifade etti. Savcılık Fulya Terim, Merve Terim ve şoför Onur hakkında "iftira, hakaret, tehdit ve gasp" suçlarından soruşturma başlattı.

  KOVULAN HİZMETÇİ DAVA AÇTI

  Buse Terim'in kreasyonu olan yeşil gömleği ve şortu ile evlerinin bahçesinde kızına poz veren Fatih Terim de hizmetçi davası nedeniyle rahatsız oldu. (Takvim / Orhan Yurtsever)


  Görüş Bildir