Euro
11.1666
-0.23%
Dolar
9.6147
0.13%
Altın
558.67
0.92%
Borsa
1.492
0.84%
Bitcoin
606.384
3.66%
14ºC
İstanbul
Çok bulutlu 14 C

  İbrahim Tatlıses'in 4 yıl hapsi isteniyor

  İbrahim Tatlıses, birinci sınıf hakim Habibe Aslan'a Twitter hesabından iftira ettiği iddiasıyla ifade vermeye çağrıldı.
  • 29.06.2015 - 10:56
  İbrahim Tatlıses'in 4 yıl hapsi isteniyor

  İbrahim Tatlıses in 4 yıl hapsi isteniyor #1

  MESAM yönetimiyle ilgili, Arif Sağ ve ekibi ile İbrahim Tatlıses'in de yer aldığı grup arasındaki tartışmalar mahkemeye taşınmıştı. 1'nci İstanbul Fikri Sinai Haklar Mahkemesi Hakimi Hazal Zengingül, davacı Ali Haydar Timisi, davalısı MESAM olan bir dosyada ihtiyati tedbir kararı vermişti.

  Tatlıses ise Twitter hesabından attığı üç tweet ile MESAM'ın danışman hukukçusu avukat Aslı Aslan'ın, 3. Fikri Sinai Hukuk Mahkemesi Hakimi Habibe Aslan'ın kızı olması nedeniyle böyle bir karar verildiğini iddia etmişti. Mahkemeleri karıştıran Tatlıses, "Durdurma kararı aldık. Alabilirler neden alamasınlar ki Fikri Sınai Mahkemesinden almışlar. Fikri Sınai Hakimi Habibe Aslan. Kızı da Mesam'ın avukatı Aslı Aslan. Nasıl almasınlar ortada bir kurul kararı var nedir bu başkan artık biz sizi istemiyoruz. Gidin, Yeteeeer! Yani tüm müzik insanları adına diyorum ki usta yedik kaz etinden doyduk lezzetinden. Artık bu ülkede hatırla, gönülle yapılan işler bitti" demişti.

  100 BİN TL'LİK DAVA

  Hakim Habibe Aslan ve kızı ise türkücüye iç dünyalarında tahribata yol açtığı iddiasıyla 100 bin liralık manevi tazminat davası açmıştı. Habibe Aslan, Tatlıses'e ayrıca hakimlik ve insani değerlerini, kişiliğini, tarafsızlığını ve adilliğini tartışmaya açarak kendisine iftira attığı iddiasıyla ceza davası da açtı.

  İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen, Tatlıses'in 4 yıla kadar hapsinin istendiği davanın duruşması önceki gün yapıldı. GATA'da rehabilitasyon tedavisi gören Tatlıses'in sağlığına kavuştuktan sonra mahkemeye gelip ifade vermesi kararlaştırıldı. Dava ileri bir tarihe ertelendi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir