Euro
10.1362
-0.24%
Dolar
8.6325
-0.37%
Altın
490.02
-0.32%
Borsa
1.392
0%
Bitcoin
373.000
-7.27%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 22 C
  İlyas Salman: Brad Pitt'ten daha yakışıklıyım

  İlyas Salman: Brad Pitt'ten daha yakışıklıyım

  Salman: "Brad Pitt beni görseydi dünyayı terk ederdi"
  • 07.10.2012 - 12:57

  İlyas Salman: Brad Pitt ten daha yakışıklıyım #1

  'LAL Gece' adlı filmle uzun bir aradan sonra yeniden sinemaya dönen İlyas Salman, Antalya 'da katıldığı filminin söyleşisinde Brad Pitt 'ten daha yakışıklı olduğunu belirterek, "Brad Pitt beni görseydi dünyayı terk ederdi" dedi

  Antalya'da 49'uncusu düzenlenen Uluslararası Altın Portakal Film Festivali 'ne katılan Türk sinemasının ünlü isimi İlyas Salman, başrolünü oynadığı 'Lal Gece' filmini Antalya Kültür Merkezi Aspendos Salonu'nda seyircilerle birlikte izledikten sonra filmin yönetmeni Reis Çelik ile birlikte söyleşiye katıldı.

  ÇELİK: "SOKAKLARDA YÜZÜMÜ KAPATIYORUM"

  Moderatörlüğünü Emine Uçar İlbuğa'nın yaptığı söyleşide filmin yönetmeni Reis Çelik, "Özellikle bu ülkede yerini bulamadığımız, değerini bilemediğimiz, ezdiğimiz kadınlara teşekkür ediyorum" dedi. Toplumda kadınların hep ezildiğine vurgu yapan Çelik, "Bu filmi yapma derdimiz de buradan çıktı, erkekler olarak o kadar çok ayıbımız çoğaldı ki, sokaklarda yüzümü kapatıyor oldum. Hiçbir cins dişiliği ya da erkekliğinden dolayı birbirinden utanmaz. Ama birbirimize haksızlık ediyor, kadını iteliyorsak bugünkü çağdaş dünyada, sokaklarda ve evlerde kadına nasıl davranıldığını gördüğüm için acaba bir sanatçı olarak bu ayıbımızla yüzleşebilir miyiz diye böyle bir filme niyetlendim" dedi.

  "İLYAS SALMAN'I MÜZEDE BULDUM"

  Eşinin bir akrabasının gerdek hikayesinden etkilendiğini belirten Reis Çelik, filmi toplumun kendi gerçekleri ile yüzleşmesi üzerine kurduğunu kaydetti. Film için önce damadı oynayacak oyuncuyu aramakla işe başladığını anlatan Çelik, "Bir müzede gezerken bir adama, heykele rastladım. İlyas Salman'mış meğer adı, tanımazdım, bilmezdim. İlyas Salman'ı şaka gibi geliyor ama ben müzede buldum. Bu ülke küstürmeye, ötelemeye, sanatçısını, yaratıcısını dışarıya kovmaya alışkın olduğu için İlyas Salman'ı da küstürmüşüz ve 24 senedir kendi köşesine çekilmiş, 24 yıldır küskündü. Daha önce küstürdüklerimizden başka bir deliyle çalışıyordum. Tuncer Kurtiz ile çalıştım. Tuncer'i barıştırdık, biraz da İlyas ağabeyi barıştıralım" diye konuştu.

  SALMAN: "BEN HİÇ MÜZELİK OLMADIM"

  Söyleşide yönetmen Reis Çelik'in 'Ben İlyas Salman'ı 24 sene sonra müzede buldum' dediğini hatırlatan Salman ise, "Ben müzeyi geziyordum. Nazım diyor ya 'müzeyi gezmek iyi müzelik olmak fena. Ben hiçbir zaman müzelik olmadım. Bazen 'oyunculuk nasıl bir şey, nedir?' derler? Derim ki çeyrek eğitim, çeyrek yetenek, yarım da yaşam. Denize girip denizde yüzmeyi öğrenmek çok kolay da sokakta insanların arasında yüzmeyi öğrenmek çok zor. Ben 24 yıldır sokakta insanlar arasında yüzmeyi öğrenmeye çalışıyordum" dedi.

  "BRAD PİTT'TEN DAHA YAKIŞIKLIYIM"

  "Lal Gece"nin Berlin Film Festivali'nde 'Gümüş ayı' ödülünü aldığını belirten yönetmen Reis Çelik, festivalde karşılaştıkları Angelina Jolie 'nin de filmi izlediğini ve çok etkilendiğini söyledi. Çelik, konuşması sırasında "Brad Pitt bırakmadı ki Angelina ile dolaşalım" deyince, İlyas Salman da, "Brad Pitt beni görseydi kesinlikle dünyayı terk ederdi. Çünkü ben daha yakışıklıyım" dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir