Petrol
112.06
2.70%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
487.457
1.69%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C

  Işıl Reçber: Futbolcu eşleri bakımlı olmak zorunda

  Güzelliği ile dikkat çeken Işıl Reçber, futbolcu eşi olmanın inceliğini anlattı.
  • 20.11.2013 - 05:10
  Işıl Reçber: Futbolcu eşleri bakımlı olmak zorunda

  Işıl Reçber: Futbolcu eşleri bakımlı olmak zorunda #1

  Türk futbolunun efsane kalecilerinden Rüştü Reçber'in eşi Işıl Reçber, özel hayatına dair samimi açıklamalarda bulundu. Rüştü Reçber ile nasıl tanıştığını anlatan Işıl Reçber, "Bizimki aşk evliliği"diyor.

  İşte Işıl Reçber'in Hürriyet Gazetesi'ne verdiği röportajdan öne çıkan başlıklar...

  Işıl, Antalya’da 17 yaşında bir genç kız. Güzel mi güzel... Onu beğenip peşine takılanlardan biri de Rüştü Reçber. Rüştü tam iki sene uğraşıyor, notlar yazıyor, mektuplar, çiçekler gönderiyor, ne yapıp ediyor, sonunda Işıl’ı ikna edebiliyor, Işıl’ın da henüz 19 yaşındayken soyadı Reçber oluyor. Işıl Reçber’in onca yıldan sonra bile Rüştü’den söz ederken gözleri parlıyor.

  "TAM KOCAMA KAVUŞTUM DERKEN..."

  Rüştü futbolu bıraktı ama şimdi Milli Takımlar Genel Koordinatörü oldu. Tam “kocam bana kaldı” diyeceğiniz bir zamanda yine yoğun çalışan biri olacak değil mi?

  - Öyle oldu valla! Futbolcuyken 3-4 saat antrenmanı oluyordu, ondan sonra kampa veya maça kadar serbestti. Ama şimdi tam mesaili bir dönem başladı. Bütün gün yok.

  * Futbolcu eşi olmanın inceliği nerede?

  - Yapmanız gereken şey, eşinizin psikolojisinin iyi olmasını sağlamak. Çünkü mental olarak rahat durumdalarsa işlerini daha kolay, daha rahat.

  Her ne kadar fiziksel bir iş yapıyorlarmış gibi görünse de aslında her şey beyinde bitiyor. Kafalarında ne kadar az sorun olursa, sahada o kadar çok başarılı oluyorlar.

  "FUTBOLCULARIN EŞLERİ BAKIMLI OLMAK ZORUNDA"

  Peki sizce futbolcuların güzel kadın merakı nereden kaynaklanıyor?

  - Tamam ama bir de o futbolculara bakın! Hepsi de son derece bakımlı insanlar. Günde dört saat idman yapan adamlar onlar. Adamlar bu kadar fit olunca haliyle yanlarında kendileri kadar bakımlı, fit, hoş kadınlar olsun istiyorlar. Bence buna hakları da var.

  "AŞK EVLİLİĞİ YAPTIK"

  Mutlu evliliğinizin bir formülü var mı?

  - Bizim sihirli formülümüz aşk evliliği yapmış olmamız. Birbirimizden çıkarımız yok. Özel alanlarımıza saygılıyız. Fedakarlığın da karşılıklı olması gerekir. Mesela ben eşim olmadan dışarı çıkmıyorsam eşimden de aynısını beklerim.

  * Türkiye’nin Victoria Beckham’ı mısınız?

  - Victoria Beckham’a benzemek gibi bir kaygım yok. Duruşunu ve tarzını beğendiğim bir kadın. Mutlu bir yuva kurup onu koruyabilmesi, hangi krizi nasıl yöneteceğini bilmesi, çocuklarına iyi bir anne olması açısından da çok takdir ettiğim biri..

  "KIYAFETLER EŞ ENGELİNE TAKILABİLİYOR"

  * Bu kadar ön planda olmanıza eşiniz ne diyor? Kıskançlık olmuyor mu?

  - Sesini çıkarmıyor ama içinden “doğru mu yapıyorum acaba” diye düşünüyor olabilir.

  * Nasıl biridir, dışarı çıkarken kıyafetinize iltifat eder mi mesela?

  - İltifattan çok “Döner misin, bir bakayım, içini gösteriyor mu, kısa mı, dar mı, bol mu?” diye sorar. Son yıllarda çok ilerleme kaydettik ama arada bir eskiye döndüğümüz oluyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir