Euro
15.3329
0.10%
Dolar
13.5380
0.06%
Altın
788.4530
-0.13%
Borsa
1,979.83
-5.08%
Bitcoin
578.479
0.55%
2ºC
İstanbul
Çok bulutlu 2 C
  Kaya Çilingiroğlu'ndan koalisyon yorumu

  Kaya Çilingiroğlu'ndan koalisyon yorumu

  Çilingiroğlu, koalisyonların yürümediğini, insanların Erdoğan nefretinden kurtulduğu takdirde istikrarın tekrar yakalanabileceğini söyledi.
  • 08.08.2015 - 05:39

  Kaya Çilingiroğlu ndan koalisyon yorumu #1

  Futbol yorumcusu Kaya Çilingiroğlu, Sabah gazetesine verdiği röportajda, Türkiye gündemini değerlendirdi.

  İstikrarın geri gelmesi için Cumhurbaşkanı Erdoğan düşmanlığının bitmesi gerektiğini söyleyen Kaya Çilingiroğlu, "Koalisyonların yürümediği çok net; bana bir tane yürüyen koalisyon söyleyin. Recep Tayyip Erdoğan nefretinden dolayı şu an bir kaos yaşıyoruz." dedi.

  KESİNLİKLE ERKEN SEÇİM OLMALI

  -Ülkemizin şu anki durumundan bahsedelim biraz... Türkiye'nin gündemiyle ilgili neler söylemek istersiniz?

  "Halkın seçtiği bir tane cumhurbaşkanı var, o da Cumhurbaşkanı'mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan... Erdoğan beyefendinin bu ülke için neler yaptığını anlatmaya kalksam; bir gün değil, haftalar sürer. Bana bazen 'yandaş' diyorlar. Ben iki sıfır sildim servetimden ama Sayın Erdoğan'ın karşısında olduğunu söyleyenler, Geziciler, servetlerine iki-üç sıfır koydular. Artık Cumhurbaşkanı'mız Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığının bırakılması lazım. Erdoğan bu ülkeye uzun yıllar hizmet etmiş biri, rakamlar bunu gösteriyor. Bu insanlar Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığını bıraksınlar, biz de işimize bakalım. 2015'i kaybettik, 2016'yı da kaybetmeyelim. Kesinlikle erken seçim olmalı. Koalisyonların yürümediği çok net; bana bir tane yürüyen koalisyon söyleyin. Recep Tayyip Erdoğan nefretinden dolayı şu an bir kaos yaşıyoruz. Milletin onun yaptığı doğru işlerin farkına varması, Erdoğan nefretinden kurtulması lazım. Kurtulursa son 12-13 senelik istikrarı tekrar yakalayabiliriz. Ülkemiz çıkışta, önünü kesmeye çalışan bazı güçlere yardımcı olmamak lazım. Bu düşmanlıktan kurtulamazsak başarılı olamayız; olamayacağımız da çok net ortada!"


  Görüş Bildir