Dolar
7.6725
0.1331%
Euro
8.9825
0.0434%
Altın
1902.52
0.122%
Borsa
1096.16
0.8399%
G. Altın
469.887
0.3202%
Bitcoin
81053.22
-0.3485%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C

  Kuruçeşme Emel Sayın'la coştu

  Türk Sanat Müziği'nin ünlü sesi Emel Sayın, cumartesi gecesi sevenlerine bol sürprizli ve eğlenceli bir gece yaşattı.
  • 10.09.2012 - 15:28
  Kuruçeşme Emel Sayın'la coştu

  Kuruçeşme Emel Sayın la coştu #1

  Emel Sayın, Zuhal Yorgancıoğlu'nın İzmir'den hazırlayıp gönderdiği, mor işmeleli kaftanıyla sahnedeki yerini aldı.

  Seyircisini, "Hoşgeldiniz çok sevgili seyircilerimiz. Geldiniz o kadar multu oldum ki, siz burada olduğunuz için ben de buradayım" diyerek selamlayan Sayın, "Size 3 eser sunduk. Bir örnekti sunmak istedik. Sonra bir ilahi sunduk. Hacıtahsine hanımefendinin bir ilahisi idi. Özellikle her zaman var ama son günlerde maneviyata çok ihtiyacımız var diye düşündük. Böyle bir örnek sunduk. Sonra Dedeefendi'den "Yine Bir Gülnihal" parçasını sunduk. Niye böyle bir eser sunduk? Çünkü Dedeefendi, bu eserle Türk Sanat Müziği'ne ilk vals ritmini getirmiştir" sözleriyle konserine devam etti.

  Emel Sayın, gecede gönüllü olarak bulunan Garanti Bankası Türk Sanat Müziği Korosu ve Beyoğlu Klasik Türk Sanat Müziği Derneği'ne de teşekkürlerini iletti. Sayın'a bu 2 parçada semazenler eşlik etti.

  ŞEHİTLER İÇİN SÖYLEDİ

  Yıllardır herkesin çok iyi bildiği "Menekleşendi Sular", "Kalbe Dolan O", "Rüyalar", "Kalamış", "Benzemez Kimse Sana", "Mehtaplı Gecelerde" parçalarını seyircisiyle buluşturan Emel Sayın "Yağdır Mevlam Su"' parçasını şu sözleriyle söyleyerek büyük alkış aldı. "Bu şarkı bir dua niyetinedir. O bu vesile ile yerine ulaşacaktır. Son günlerde acılar çekiyoruz, gencecik evlatlarımızı kaybediyoruz, bir çözüm arıyoruz. Bu elbise gibi yüreğimizin yarısı siyah yarısı beyaz. Daima bir karanlıktan sonra elbet bir aydınlık gelecektir. Bu vatan barış, kardeşlik ve dostlukla yeniden cennete dönecektir."

  YALIN SÜRPRİZİ

  Gecenin sürpriz konuğu Yalın'ı 'şimdi de huzurlarınıza pop müziğinin prensini davet ediyorum' diyerek çağıran Emel Sayın'la Yalın,'Sonsuz Ol' ve 'Gitme Sana Muhtacım' şarkılarında düet yaptı.

  'Sonsuz Ol' şarkısından sonra Emel Sayın ve Yalın'ın diyalogları dinleyenleri kahkahalara boğdu. Emel Sayın'ın Yalın'a 'saklansan da bir köşeye benle yaşlansan mı' sorusuna Yalın 'memnuniyetle' cevabını verdi. Emel Sayın yeni albümü için de seyircilerin önünde Yalın'dan bir şarkı sözü aldı. Yalın, Emel Sayın'la aynı sahneyi paylaşmasıyla ilgili 'Çok heyecan duydum, Çok keyif aldım bu gece, çocukluğumun yıldızlarından Emel Sayın, onunla şarkı söylemek büyük mutluluk' dedi.

  "Yalancı Yarim", "Gülizar", "Feride", "Senden Başka" gibi Emel Sayın ile bütünleşmiş parçalar gecenin ilerleyen dakikalarında seyirciyle buluştu. Minik bir hayranı da Emel Sayın'a verdiği çiçekten sonra sanatçıdan öpücük kapmayı başardı

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir