Petrol
93.7
0.05%
Euro
18.2677
-0.05%
Dolar
17.9612
0.07%
Altın
1.018
0.11%
Borsa
298
0.00%
Bitcoin
425.848
-1.23%
31ºC
İstanbul
Güneşli 31 C

  Kuzeyin Oğlu: Irkçılık faşistlik DNA'mda yok

  Kuzeyin Oğlu Volkan Konak, Mustafa Kemal ile ilgili açıklamada bulundu.
  • 09.01.2012 - 15:57
  Kuzeyin Oğlu: Irkçılık faşistlik DNA'mda yok

  Kuzeyin Oğlu: Irkçılık faşistlik DNA mda yok #1

  Kuzeyin Oğlu lakaplı ünlü şarkıcı Volkan Konak, Bugün gazetesine önemli açıklamalarda bulundu..

  Karadeniz sinemasına el atmam lazım. Yapımcı olabilirim, müziğini yapabilirim, sponsor bulabilirim, doğru insanları bir araya getirmek de olabilir. Biz yapmazsak başkalarının yaptığı sinema beni tatmin etmiyor. Biraz mutlu değilim o anlamda. Müzikte epey yol kat ettik. Ama sinemamız Doğu'da olduğu gibi güçlü değil, hatta hiç yok.

  Konusu ne olacak?

  Eski Toptel Genel başkanı vardı Gültekin Gazioğlu; 12 Eylül'de yurt dışına kaçmıştı. Kenan Evren'in kafaya taktıklarından biri de oydu. Bir de devrimci bir ağabeyimizin siyasi olaylar dolayısıyla İran üzerinden Hollanda'ya kaçış öyküsü vardır. Böyle aşk, gurbet, ayrılık, siyaset o kadar çok konu olabilir kiÖ 1922 yılında mübadele yıllarında ne öyküler var. Dolayısıyla bizim bunlara el atmamız lazım. Babaların ölümleri sabunluyken göz açmaya benzer.

  Irkçılık faşistlik DNA'mda yok

  Siyasetle de yakından ilgileniyorsunuz, neden?

  Sanatçı aydındır, hümanisttir, sanatçı cesurdur, ilericidir, devrimcidir. Söylenmemişi söyleyendir. Sanatçı alnında ışığı taşıyandır. Hiçbir zaman geriye dönüp bakmaz. Irkçı olmaz. İnsanları yumurta gibi tokuşturmaz. Sanat bir araya getirir, kuluçka gibi yumurtalar çoğalsın diye en fazla üzerine oturur. Bana ırkçı ve faşist diyemezler. DNA'mda yok bu benim.

  Mustafa Kemal'i severim ama tapmam

  Atatürk'ün büstlerine nasıl bakıyorsunuz?

  Çok abartmamak lazım. Çok da dalkavukluğa gerek yok. Mustafa Kemal çağdaşlık ve bağımsızlıktır. Bağımsızlığın kıymetini bilmeyen insanda davar gibi yaşar hayatı boyunca. Bağımsızlık dünyanın en kıymetli hazinesidir. Mustafa Kemal'e saygı duyarım ama asla tapmam. Benden ne üstünlüğü var ben onu kabul edemem. Bizim gibi bir insan. Mustafa Kemal ne diyor, "Bağımsızlık benim vazgeçilmez karakterimdir" benim için en güzel söz budur. Bağımsızlığın kıymetini bilmeyenler benim için sığırdan farksızdır Amerika'yı karavanla gezeceğim

  Amerika'yı karavanla gezeceğinizi duydum doğru mu bu?

  Evet, 4 bin 400 mil yol yapacağım, kilometreye çevirince 7 bin 500 kilometre yapıyor. Otobüs büyüklüğünde karavanla yapacağım o yolu. Ev gibi. Karavanla Avrupa'yı tamamen bitirdim.Türkiye'yi karış karış bitirdim. Şoförlüğüm iyidir. Tehlikeli bir şey yaşamadım. Bir de çok tedbirliyimdir bazen karavan kamplarını bulamıyorum, otobandayım. Çok sağlam olmayan yerlere kamp yapmıyorum. Güvenlikli yerlere çekip uyuyorum. Gecenin şahidi olmaz. Çok güvenlikli ve şenlikli yerlere çekip uyuyorum. Çok araba sürüyorum. Miami'den New York'a 2 bin 200 mil 26 saatte geldim. Yaklaşık 4000 km hiç uyumadan.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir