Euro
9.7032
-0.14%
Dolar
8.1546
0.27%
Altın
457.35
-0.42%
Borsa
1.417
0%
Bitcoin
493.310
2.39%
3ºC
İstanbul
Açık 3 C
  Mahsun Kırmızıgül silah üreticilerine ateş püskürdü

  Mahsun Kırmızıgül silah üreticilerine ateş püskürdü

  Mahsun Kırmızgül, Mısır ve Suriye'de yaşanan olaylarda insanların öldürülmesine tepki gösterdi.
  • 23.08.2013 - 14:53

  Mahsun Kırmızıgül silah üreticilerine ateş püskürdü #1

  Kırmızıgül, Suriye'de Beşar Esad tarafından sarin gazıyla binlerce çocuğun öldürülmesi ve Mısır'da darbecilerin, darbe karşıtlarını öldürmesine Twitter hesabından tepki gösterdi. Kırmızıgül sosyal medyadan savaşa ve kana lanet okuyarak şöyle devam etti:

  'İKİYÜZLÜLÜK ÇOK NET ORTADA'

  "Kimyasal saldırı, Cenevre Antlaşması'na göre büyük suçtur. Esad ilk kez net olarak katil ve diktatör olduğunu gösterdi. 1988'de Saddam bütün dünyanın desteğini alarak, batıdan satın aldığı kimyasal silahlarla masum insanları öldürdü. Dünya sus pus olmuştu. Şu an Amerika, Batı ve Araplar suskun. Böyle bir katliam ve caniliğin karşısında bu ikiyüzlülük çok net ortada.

  'KURSAĞINIZDAN GEÇENLER HARAM OLSUN'

  Kimyasal silahlar İsviçre, Belçika, Hollanda, Almanya ve Amerika'da üretiliyor. Bu uygar ülkeler Saddam'a en çok kimyasal satan ülkelerdi. İnsanlar çok uzakta olan biteni duymayabilirler. Ama Mısır ve Suriye'nin komşusu olan Müslümanların bu vahşeti görmemesi utanç vericidir. Dünyadaki bütün silah üreticilerinin Allah belasını versin. Bunların kursağından geçen her nimet haram olsun."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir