Petrol
82.75
0.00%
Euro
17.7753
0.23%
Dolar
18.4533
-0.12%
Altın
964.36
0.14%
Borsa
326
-0.65%
Bitcoin
356.166
1.76%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C

  Memati orkestra yönetti

  Ünlü oyuncu Gürkan Uygun, 'Kadınlar Günü' etkinliği kapsamında müzik dinletisinde orkestra yönetti.
  • 08.03.2012 - 18:51
  Memati orkestra yönetti

  Memati orkestra yönetti #1

  Kurtlar Vadisi dizisinin sevilen karakteri Memati, Süleyman Demirel Üniversitesi'nde Kadınlar Günü etkinliğine katıldı.

  Kurtlar Vadisi dizisinde Memati karakterini canlandıran Gürkan Uygun, Süleyman Demirel Üniversitesi'nde Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenlenen etkinlikte şiddet konusunda konuştu ardından da orkestra şefliği yaptı ve şarkı söyledi.

  Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezince 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenlenen etkinlikte, Kurtlar Vadisi dizisinde ''Memati'' karakterini canlandıran Gürkan Uygun orkestra şefliği yaptı, şarkı söyledi.SDÜ Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa, Isparta Valisi Memduh Oğuz, SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan da katıldı.

  Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencilerinin müzik dinletisine katılan Uygun, istek üzerine bir süre orkestrayı yönetti. Uygun, uzun süre alkışlandı.

  Daha sonra bir öğrencinin isteği üzerine, Uygun, Kurtlar Vadisi dizisiyle özdeşleşen ''Bu şehir girdap gülüm'' şarkısını seslendirdi.

  ŞİDDETİN TEMELİNDE EĞİTİMSİZLİK VAR

  Programda ''Ekranda Şiddet ve Kadına Yansımaları'' konulu konferansta konuşan Gürkan Uygun, şiddetin temelinde eğitimsizliğin yattığını belirtti.

  Uygun, ''Topluma haksızlık etmek istemem ama bana sorarsanız kadınların en büyük sorunu eğitim ve şiddet. Bunun haricinde kadınlarımızı günlük hayatta birçok iş kolunda görebiliyoruz'' dedi.

  'KADIN DÖVEN KİŞİYE ERKEK DEMEM'

  Konu medya aracılığıyla yılda bir gün anlatılınca çok değeri olmadığını söyleyen Uygun, ''Biz erkekler olarak bir hanımefendiyle evleniyoruz, onunla bir çocuk yapıyoruz, o çocuğu büyüttürüyoruz, baktırıyoruz ve sonra bir de üstüne dövüyoruz. Allah aşkına bunu yapmayalım. Bunu yapıp da kendinize erkek demeyin. Korumasız bir insana el kaldıran, döven bir kişiye ben erkek de demem insan da demem. Kendinden güçsüz birini döven bir erkek 'ben erkeğim' diye nasıl sokakta gezer ben bunu anlamıyorum'' diye konuştu.

  Daha sonra, Vali Oğuz, Uygun'a plaket verdi. Prof. Dr. İbicioğlu da Uygun'a üniversitede üretilmiş deri çanta hediye etti.


  Görüş Bildir