Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
381.037
1.86%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C

  Mor ve Ötesi dağılıyor mu

  Mor ve Ötesi grubunun üyeleri fikir ayrılığına düştü!
  • 10.04.2012 - 16:31
  Mor ve Ötesi dağılıyor mu

  Mor ve Ötesi dağılıyor mu #1

  2008 yılında ülkemizi Eurovision'da temsil eden Mor ve Ötesi'nin solisti Harun Tekin, grubun bateristi Kerem Kabadayı'yı Marksist.org'da yayınlanan röportajı nedeniyle ağır biçimde eleştirdi. "Yetmez; ama evet"in hararetli savunucularından biri olan grup üyelerinden Kerem Kabadayı, röportajında başlangıçta hukuksuz dinlemelerin, Ergenekon sanıklarının çirkin yüzünü afişe ettiğini belirterek şunları söylüyor:

  "Yoksa aklı başında kimsenin, Cumhuriyet tarihi boyunca adalet ve hukuk dağıtmış bir sistemin, referandumla beraber rayından çıkarıldığını iddia edecek kadar saf olduğuna inanmıyorum."

  'Yetmez; ama evet'e muhalif argümanlara da eleştiri getiren Kerem Kabadayı, röportajında ODA TV davasının basın özgürlüğü kapsamında değerlendirilmemesi gerektiğini belirtiyor. Solun "Evet" demeyen kısımlarını milliyetçilikle suçlayan Kabadayı'ya Tekin'in cevabı ise sert oldu. Harun Tekin blogunda Kabadayı'yı yerden yere vurdu: "Kerem Kabadayı'nın bir internet sitesinde yayınlanan söyleşisi, benim için vicdanı, gönül gözü kör olan kimselerle birlikte bakkala bile gitmekten hayır gelmeyeceğini gün gibi açığa çıkaran son büyük örnek olma özelliğini taşıyor. Söyleşideki bilgi/mantık hatalarının, dayanaksız yorumların ve önyargıların her birini ele alacak değilim, ama birkaç şey söylemek gerektiği de ortada..."

  Bu tartışmanın ardından kulislerde grubun dağılacağı dedikodusu çıktı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir