Dolar
7.6582
0.4301%
Euro
8.9072
0.0449%
Altın
1861.75
-0.3271%
Borsa
1124.17
0.4117%
G. Altın
458.493
0.117%
Bitcoin
82269.16
1.0116%
23ºC
İstanbul
Güneşli 23 C

  Müjde Ar: Hülya Avşar’ı şamar oğlanına çevirdiler

  Altın Portakal'da geçen yılın jüri başkanı olan Müjde Ar, Hülya Avşar'a destek verdi.
  • 26.07.2012 - 10:26
  Müjde Ar: Hülya Avşar’ı şamar oğlanına çevirdiler

  Müjde Ar: Hülya Avşar’ı şamar oğlanına çevirdiler #1

  49'uncu Altın Portakal Film Festivali'nde Ulusal Jüri Başkanı olan Hülya Avşar'a geçtiğimiz yıl aynı görevi üstlenen Müjde Ar'dan destek geldi. Müjde Ar, yapılan eleştirileri yersiz bulduğunu söyledi. "Alt tarafı Altın Portakal; orada yarışan filmler de jüriler de Türk Sineması neyse o. Dolayısıyla bunu abartmaya gerek yok" diyen Ar, Avşar'ın jüri başkanı olmasına yapılan eleştiriler hakkında da şöyle konuştu: Entelektüel çevre her konuda Hülya Avşar'ı eleştirmeyi, yerden yere vurmayı seviyor ve Hülya'ya büyük haksızlık yapıyorlar. Ben Hülya'nın oyunculuğunu çok beğeniyorum.

  'BEN OLSAM AYRILMAZDIM'

  Levent Kırca'nın jüri üyeliğinden çekilmesi hakkında da yorum yapan Ar, "Kırca'nın ayrılmasını da anlamış değilim. Ben olsam ayrılmazdım. Hülya Avşar'ın başkanlığı altında bana jüri üyeliği teklif edilmiş olsa bunu kabul ederdim" dedi. Her oyuncunun iyi ve kötü filmleri olabileceğine dikkat çeken Ar, "Hülya Avşar, Türk sinemasına önemli filmler yapmış bir oyuncu. Benim de 80'in üzerinde filmim var; 15'ine baktığımda nefret ediyorum. Her oyuncunun iyi ve kötü filmleri vardır. Onun da iyi ve kötü filmleri var" dedi.

  'NURİ BİLGE AKRABALARINI OYNATIYOR'

  Müjde Ar, sanat filmi çeken yönetmenlerin neden Hülya Avşar'ı tercih etmediği hakkında da şunları söyledi: Hülya, bugüne kadar neden bir Nuri Bilge (Ceylan) filminde oynamadı? Diye de eleştirilemez; çünkü Nuri Bilge, annesini babasını, karısını oynatan bir yönetmen. Nuri Bilge, Hülya'yı filminde oynatmış olsa Hülya, o filmlerin de üstesinden gelebilecek bir oyuncundur. Sanat filmlerinin kendi dinamiği vardır ve popüler oyuncuları tercih etmezler. Hülya Avşar'ın oyunculuğunu ve jüri başkanlığını tartışmak gereksiz. Geçen yıl ki tecrübelerimden biliyorum; zorlanmayacaktır. Sonuçta onun da iki oyu var.

  'ONUR VERİCİ'

  Jüri üyeliğinden ayrılan Kutluğ Ataman'ın yerine yönetmen Barış Pirhasan geldi. 6 – 12 Ekim 2012 tarihlerinde düzenlenecek olan 49. Uluslar arası Altın Portakal Film Festivali yönetimi tarafından teklif edilen ulusal uzun metraj film yarışması jüri üyeliğini kabul eden Barış Pirhasan, Altın Portakal jürisinde yer almanın kendisi için onur verici olduğunu söyledi

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir