Euro
10.3249
0.06%
Dolar
8.8162
-0.01%
Altın
496.45
0.05%
Borsa
1.392
0.51%
Bitcoin
379.823
-1.80%
18ºC
İstanbul
Açık 18 C

  Müslüm Gürses'in doktoru: Rahatsızlık vermeyin

  Şişli Memorial Hastanesi'nde yoğun bakımda yatan Müslüm Gürses'in doktorları sanatçının durumuyla ilgili açıklama yaptı.
  • 20.11.2012 - 13:16
  Müslüm Gürses'in doktoru: Rahatsızlık vermeyin

  Müslüm Gürses in doktoru: Rahatsızlık vermeyin #1

  Memorial Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bingür Sönmez, Gürses'in dün geceyi çok rahat geçirdiğini ifade ederek, "Bugün Müslüm Gürses ile ilgili daha güzel haberler vereceğim inşallah. Dün geceyi çok rahat geçirdi. Karaciğer enzimlerinde dramatik bir şekilde düzelme var. Beklediğimizden hızlı düzeldi karaciğeri" dedi.

  Kardiyoloji uzmanı Dr. Deniz Şener ile birlikte bir basın açıklaması yapan Prof. Dr. Sönmez ünlü sanatçının her geçen saat iyi bir duruma geldiğini söyledi. Bingür Sönmez, Müslüm Gürses'in sağlık durumuyla ilgili olarak , "Halen daha solunum aletine bağlı. Böbrekleri halen daha diyalizde halen daha yoğun bakımda yatan riskli bir hasta her geçen saat iyi bir yere yaklaşıyoruz. Twitter'daki bilgi kirliliğini önlemek için özellikle vurguluyorum, halen daha yoğun bakımda şuuru açık, akciğerleri toparlıyor karaciğerleri beklediğimizden daha iyi toparlıyor. Ancak önümüzdeki bir hafta içinde hala bakımda kalacak. Teknolojinin ve tıbbın en iyi imkanlarını kullanıyoruz. Müslüm baba bir hafta içinde çok iyi olacak inşallah" diye konuştu.

  "HASTANENİN ÖNÜNE GELİP RAHATSIZLIK VERMESİNLER"

  Müslüm Gürses'in hayranlarına seslenen Prof. Dr. Bingür Sönmez "Özellikle Müslüm Gürses'in fanatiklerinden rica ediyorum, hastanenin önüne gelip rahatsızlık vermesinler. Bilsinler ki onun istirahatini bozuyorlar. Ona olan ilgiyi azaltıyorlar. Rica ediyorum hastanin önünde fanatik gösteriler yapmayalım" dedi.

  Kardiyoloji uzmanı olan Dr. Deniz Şener de "Ünlü sanatçının çok ağır bir sigara içicisi, sigarayı bırakmayı hiç denemedi ve bırakmadı. En son ne zaman ki sağlığının çok ciddi durumda olduğunu, ana damarında hastalık olup ameliyat olmasının gerektiğini gördü, bunun üzerine sigarayı bıraktı ve içmedi. Bana sigarayı bıraktığını söylediğinde hep şüpheyle baktım kendisine. Eşine ve menajerine gerçekten içmiyor mu diye sorduğumda evet içmiyor dediler. Günde üç dört paket sigarayı birden tamamen keserek bıraktı. Ve bir buçuk ay boyunca tek bir sigara içmedi. Zaten bu ameliyatı yapmaya bizi cesaretlendiren bu bir buçuk ay boyunca sigara içmemekteki başarısı oldu" ifadesini kullandı.

  "BÜTÜN İNSANLARLA KUCAKLAŞACAK"

  Müslüm Gürses'in sağlık durumuyla ilgili bilgi almak için hastaneye gelen Adnan Şenses, "Benim aynı camianın aynı sanatın içinde olan arkadaşlarız. Onun bu kötü haberini duyar duymaza bu sabah buraya geldim. Sayın hocamız Bingür Sönmez ve Deniz Şener hocamla konuştuk, tedavinin çok iyi gittiğini söyledi. Çok iyi haberler olduğunu söyledi. Müslüm Gürses çok iyiye gidiyor. Streslerini attırmamak için bir takım hayranlarının kapılara dayanması güzel bir şey değil. Çıktıktan sonra zaten bütün insanlarla kucaklaşacak. Sanatçılık kolay değil streslerle yaşayan bir toplumuz. Bundan birkaç ay evvel ben de bir ameliyat geçirdim. Müslüm Gürses emin ellerde. İnşallah en kısa zamanda aramıza aslanlar gibi dönecek. O güzel sesini nağmelerini bize dinletecek'' şeklinde konuştu

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir