Dolar
7.6565
0.3197%
Euro
8.9825
0.0322%
Altın
1911.35
-0.0543%
Borsa
1092.64
0.516%
G. Altın
469
-0.1016%
Bitcoin
80671.65
-0.4528%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C

  Nilüfer: Evlatlarımız ölmesin

  Meme kanserini yenen Nilüfer, ilk büyük konserini önceki akşam Turkcell Kuruçeşme Arena’da verdi.
  • 15.09.2012 - 11:18
  Nilüfer: Evlatlarımız ölmesin

  Nilüfer: Evlatlarımız ölmesin #1

  Konserini "Her zaman sevginizi, desteğinizi kalbimde hissettim. Bu gece de beni yalnız bırakmadınız, çok teşekkür ederim" sözleriyle açan Nilüfer, klasik parçalarından rock şarkılarına geniş bir yelpaze sundu seyircisine.
  'Sil Baştan' parçasını seslendirdikten sonra "Çok bayıldığım, çok sevdiğim bir şarkı. Benim prensesim Şebnem Ferah'ın şarkısı. Benim de duygularımı çok iyi ifade ediyor" diyen sanatçı, rahatsızlığı yüzünden yaşadığı zor günlere göndermede bulundu.
  Bis için sahneye yeniden döndüğündeyse sözü terör saldırılarına getirdi Nilüfer.
  Gecenin son şarkısı 'Uzak Yollardan'ı seslendirmesinin ardından sanatçı, "Türkiye'nin içinde bulunduğu şartlardan dolayı içimiz ezik aslında. Canımız acıyor. En önemlisi artık, evlatlarımız ölmesin. Barış istiyoruz bu güzel vatanda" diyerek seyirciye veda etti.

  SiL BAŞTAN BAŞLAMAK GEREK BAZEN

  Nilüfer hayranları, sanatçının atlattığı rahatsızlığın ardından verdiği ikinci konserle hasret giderdi. Konserin biletleri günler öncesinden tükenmiş, ek bir kategori daha satışa sunulmuştu.

  ÖZEL HAZIRLANAN SAHNE

  Saatler 21.00'e yaklaşırken Kuruçeşme Arena'nın sahnesine beyaz ışıklarla süslenmiş siyah bir perde çekildi. Bu sırada sadece Boğaz'dan geçen gemilerin sesleri duyuluyordu. Gece için özel hazırlanan ışık gösterisiyle sahnedeydi Nilüfer. '70'lerin kulaklarımızdan silinmeyen şarkılarından biriyle başladı konsere: 'Göreceksin Kendini'. Bu şarkıyla bütün Arena, tek bir ses, tek bir nefes haline geldi. Şarkı bittikten sonra, sıkıntılı günlerde onu yalnız bırakmayan dinleyicisine teşekkürler etti ışıl ışıl gözleriyle.
  'Kavak Yelleri'ne başladığı sırada sahneye özel bir teknikle sonbahar görüntülerinin yansıtıldığı perde çekildi ve Nilüfer sonbahar yapraklarının arasında söyledi şarkısını.

  YENİ ALBÜM MÜJDESİ

  Arzu Kaprol, 4 farklı kıyafet hazırlamıştı konser için Nilüfer'e. Konserin ilk bölümünde giydiği nil yeşili kıyafetini çıkarmış; siyah deri bir elbise giymişti. Kıyafetiyle konserin ikinci yarısının rock ağırlıklı geçeceği sinyellerini veriyordu sanatçı.
  Elektro gitar eşliğinde söyledi 'Erkekler Ağlamaz' şarkısını ve "Çok rock'er oldum böyle. Beni beğendiniz mi?" diye sordu seyircilerine. Kuruçeşme Arena'dakiler alkışlarla verdi cevabını, herkes çok mutluydu onu böyle neşeli gördüğü için. Nilüfer de aldığı alkış karşısında, "Türk milleti kadar kusurlara tolerans gösteren bir millet daha yoktur herhalde" dedi.
  Yakın zamanda çıkacak Orhan Gencebay için hazırlanan tribute albümünde kendisinin de 'Dertler Benim Olsun' şarkısını seslendirdiğinin ve en geç aralık ayında '12 Düet' albümünün ikincisini çıkaracağının müjdesini verdi.
  Sözleri Şebnem Ferah'a ait olan 'Sil Baştan'ı seslendirdi sonra. "Prensesim" dediği Şebnem Ferah'a sevgilerini gönderdi sahneden ve "Son zamanlarda benim için çok anlamlı oldu bu şarkı. Bazı şeylere sil baştan başlamak gerek" diye ekledi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir