Euro
10.1632
0.45%
Dolar
8.6605
0.39%
Altın
493.63
0.28%
Borsa
1.388
0.2%
Bitcoin
366.497
-2.41%
21ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 21 C

  Onno Tunç'un anıtı yıkıldı - Foto Galeri

  Yalova Belediyesi, 2002 yılından beri kimliği belirsiz kişilerce tahrip edilen Onno Tunç anıtını yıkmak zorunda kaldı.
  • 30.04.2012 - 13:19
  Onno Tunç'un anıtı yıkıldı - Foto Galeri

  Onno Tunç un anıtı yıkıldı - Foto Galeri #1

  Akşam gazetesinin duyurduğu Haber sonrası hurriyet.com.tr'nin sorularını yanıtlayan Yalova Belediye Başkanı Yakup Bilgin Koçal, Onno Tunç'un mezarında oluşan tahribatın kişi veya kişilerin kasti tahribatından kaynaklı olmadığını vurguladı. Tunç'un asıl kabrinin kaza geçirdiği yerde yapıldığını hatırlatan Başkan Koçal "Kaza geçirdiği yerde anıt mezarın yanı sıra parkın içinde de sembolik bir mezarı yapıldı. Mezarda zaman içinde tahribat oluştu. Yer-yer kırılma aşınma durumları oluştu. Çivisi çıkmış, taşı kopmuş durumdaydı. Bu durum kesinlikle vandalizm olarak nitelenen bir durumdan kaynaklı değil. Aynı park içinde yer alan başka bazı mezarlar da benzer durumda. Çok fazla tahribatın olduğunu görünce yıkımına karar verdik. Şimdi ilgili arkadaşlara talimat verdik. İki üç değişik model geliştirip ailesi ve yakınlarına göstereceğiz. Beğenilen modeli yaptıracağız" şeklinde konuştu.

  FOTOĞRAFLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

  ONNO TUNÇ'UN ANITI YENİLİYOR

  Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özsümer, "Biz Onno Tunç'a sahip çıktığımızdan dolayı bu anıtı yıktık" dedi.

  Özsümer, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2002 yılında ünlü müzisyen Onno Tunç anısına Yalova'nın Panjin Parkı'nda yapılan anıtın zaman içerisinde yıprandığını söyledi. Bu sebeple anıtı yenisini yapmak üzere yıktıklarını ifade eden Ahmet Özsümer, "Anıt Onno Tunç'a yakışmıyordu. Onno Tunç, bu ülkenin değerlerinden birisidir. Ancak onun anısına yaptırdığımız anıt zamanla yıprandı. Harfleri söküldü ve çirkin bir hal aldı. Biz de anıtın onun adına yakışmadığına karar verip yenisini yapmak için yıktık" dedi.

  'SAHİP ÇIKTIĞIMIZ İÇİN ANITI YIKTIK'

  Anıta sahip çıkılmadığı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını ifade eden Özsümer, şöyle konuştu:
  "1 ay içerisinde aynı yerde yeni bir anıt yapacağız. Bu anıt eskisine göre daha modern ve güzel olacak. Bu anıta sahip çıkamadığımız yönünde çıkan haberler yalandır. Biz Onno Tunç'a sahip çıktığımızdan dolayı bu anıtı yıktık"

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir