Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
363.884
0.08%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 25 C

  Öykü Çelik: Kimseyi yarı yolda bırakmam

  Yeni filmde felçli sevgilisini terk eden bir karakteri canlandıran Çelik “Ben kimseyi yarı yolda bırakmam, herkesle de yola çıkmam” dedi.
  • 18.05.2014 - 11:53
  Öykü Çelik: Kimseyi yarı yolda bırakmam

  Öykü Çelik: Kimseyi yarı yolda bırakmam #1

  Başrollerini Metin Akdülger ile paylaştığı 'Bensiz' filmi 2 Mayıs'ta vizyona giren Öykü Çelik, yeni filmi, özel hayatı, kariyer planları hakkında AKŞAM Life'a konuştu.

  Öykü Çelik röportajından öne çıkan başlıklar..

  Bensiz filmindeki rolünüzden biraz bahseder misiniz?
  Çok olağan ve sıradan bir kız aslında... Çok az insanın başına gelecek, tam evlilik arifesindeyken, hayatının aşkını bulmuşken bir anda çocuk felç oluyor ve kazandığı her şeyi kaybediyor. Bu travmanın altından kalkamayıp araya bir süre sokup çocuğun karşısına geçerek üç ay sonra 'Ben daha çok gencim. Hayatım için birçok planım var. Çocuk sahibi olmak istiyorum. Böyle olmaz' diyerek onu terk ediyor. İnsanlar genelde konuşma yapmadan ortadan kaybolur.

  "OYNARKEN PSİKOLOJİM BOZULDU"

  'Oynadığım karakter psikolojimi bozdu' demiştiniz. Nasıl hissettirdi size?
  Beni ikilemde bırakarak psikolojimi bozdu. Aslında Metin'le oynarken onun zayıfladığı sürece şahit olmadım. Role çok güzel girmişti. 8 saat öyleydi. Yemek aramızda bile felçli insan rolünden çıkmadı. Sevdiğim insana acıma hissini hissettim.

  "YARI YOLDA BIRAKMAM"

  Gerçek hayatınızda fedakar bir insan mısınız?
  Çok fedakarım hatta bu yüzden başıma çok kötü şeyler geldi. Bir insanla yola çıktıysam sonuna kadar arkasında dururum. Rezalet çıksa bile bırakıp gitmem. Böyle bir ahlakım vardır ve bu yüzden çok zor durumlarda kaldım. Çok incindim ve bir insanı yarı yolda bırakamayacağıma göre yola çıkacağım insanı doğru seçmeye karar verdim. Kimseyi yarı yolda bırakmıyorum, herkesle yola çıkmıyorum.

  "TOKAT YEDİĞİM SAHNE SONRASI OLAY ÇIKARDIM"

  Belçim Erdoğan 'Sadece Sen' filminde taciz sahnesinden çok etkilenip çekimi yarıda bıraktığını söylemişti. Sizin hiç başınıza geldi mi?
  Sahneyi yarıda bırakmadım ama sahne bittikten sonra kötü oldu. Bir yerden sonra otomatik moda geçiyor oyuncu. Sahneden sonra sette olay çıktığı oldu. Oyunculukta bir adım ileri gidersen delirme noktası, bir tık altı da yapaylık. Zamanla tutturuyorsun. Ben Kasaba projesinde yaşamıştım. O kadar tecrübeli değildim. Babamdan tokat yediğim bir sahne vardı. Tiyatroda provada yapmadığın bir şeyi, yapmazsın. O sahnede provada tokadı sana vurur, sen alırsın oyunculuğunla. Bana %30'la vurdu mesela. Çekimde bir vurdu bana... Kalakaldım. Ağlayıp ağlayıp gitmem lazımdı. İki satır ağladım ve dişimi sıktım. 'Kestik' dedikten sonra 'Burası tiyatro değil. Set' diye bağırdım.

  "DENİSE'YE BENZETİYORLAR"

  Sizi yorumlarda Denise Richards'a benzetiyorlar. Siz benzetiyor musunuz kendinizi?
  Denise Richards'a benzetiyorlar beni. Renkler benziyor olabilir. Burnu ve dudakları daha estetik, yüzü daha ince gibi şeylerden ayırt ediyorum ama... Birisine benzetilmek kötü bir şey ama Denise Richards'a benzetilmek güzel.

  Bir dönem çok fazla kavga ettiğiniz haberleriyle gündeme geliyordunuz. Şu anda size baktığımızda daha olgun, demlenmiş bir kadınla karşı karşıyayız sanki...
  Yaşımdan fazla hiçbir şey yaşamadım. Benim yaşımda birçok gencin yaptığı şeyleri yaptım ben. Ünlüydüm ve ünlü olduğumun farkında değildim. Artık beni o raddeye getiren insanlarla bir araya gelmiyorum. Ben lisede hiç kavga etmemiş bir insanı hatırlamıyorum. O çağda üç kişi dövmüşüm az mı? Agresif değilimdir, ağız dalaşına girmem. Böyle bir algı bırakıyorsam maskülen olduğum içindir.

  "ŞEFKATİM TUTKUMUN ÖNÜNE GEÇMEZ"

  İkili ilişkilerinizde de maskülen tarafınız mı ön plandadır?
  İlişkilerimde şefkatli tarafım ön plana çıkar. Sevgilime, arkadaşıma, anneme bile şefkat gösteririm. Sevdiğim insanlara çok korumacıyımdır.

  Tutkunun önüne geçen bir şefkat duygusu mu hissettiğiniz?
  Şefkatim tutkunun önüne geçmez. Tutkuyu destekleyecek bir şefkat olur.

  Şu anda hayatınızda biri var mı?
  Hayır. Şu anda o kadar başka şeylere konsantreyim ki... Bir yandan yeni bir role hazırlanıyorum. Provalarım, eğitimlerim, heyecanım başka... O yüzden hayatıma birisini almak için açık bir algım yok. Alırsam dengem de şaşabilir. Bir yanda oklarım o tarafa dönerse hoş olmaz.

  Kariyer planınız var mı, yoksa hayat ne getirirse onu yaşarım mı diyorsunuz?
  Oyunculukta bilgi ve tecrübeni ne kadar geliştirirsen oyunculuğun o kadar gelişir. Entelektüel olarak kendimi doldurmak, güzel şeyler yaşamak, gezmek... Gidip de 'Şunun filminde oynayayım' gibi isteklerim yok.

  Bu kadar genç yaşta maddi olarak kendi ayaklarınızın üzerinde durmak da ayrı bir güven veriyor mu size?
  20 yaşımdan beri duruyorum. 6 senedir. Artık benim için önemli bir şeymiş gibi gelmiyor.

  26 yaşındasınız, ileride yaşlandığınız zaman mesleğiniz gereği daha güzel görünmek için estetiği düşünür müsünüz?
  26 yaşındayken 40 yaşındaki halimi düşünmem hayalperest olur. Belki daha kadınsı olacağım ve bu benim hoşuma gidecek... İstemiyorum dersem yaptırırım, istiyorum anılarım bu dersem kalır.

  Öykü Çelik: Kimseyi yarı yolda bırakmam #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir