Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
440.393
-0.88%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C

  Yeliz Şar'a saldıran köpeğin sahibine para cezası

  Oyuncular Nihat Tolga Güleç ve eşi Lara Yeliz Şar'a köpeklerini gezdirdiği sırada başka bir köpeğin saldırısına uğramıştı. Mahkeme taşınan olayda diğer köpeğin sahibine para cezası verildi.
  • 13.02.2015 - 18:03
  Yeliz Şar'a saldıran köpeğin sahibine para cezası

  Yeliz Şar a saldıran köpeğin sahibine para cezası #1

  Oyuncular Nihat Tolga Güleç ve eşi Lara Yeliz Şar'ın köpekleri ile Kadıköy Moda'da yürüyüş yaptığı sırada kangal cinsi köpeğin saldırısı sonucu yaralanmıştı.

  Nihat Tolga Güleç ile eşi Lara Yeliz Şar'ın olay sonrası köpeğin sahibi hakkında 3 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle açılan davanın karar duruşması görüldü.

  Anadolu 6. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya şikayetçi oyuncular Nihat Tolga Güleç ve eşi Lara Yeliz Şar katılmazken tutuksuz sanık Ali Ulvi Cedim ve avukatı hazır bulundu. Duruşmada olayı gören Fisun Öcal isimli tanık dinlendi.

  "KÖPEK ZARAR VERMEDİ"

  Olay günü Öcal da köpeğini gezdirmek için Moda Sahili'nde olduğunu belirterek, "Bir kargaşa olduğunu gördüm. Nihat Tolga Güleç sanığa küfrederek köpeğine tekme attı. Sanık köpeğini tutmaya çalışıyordu ama köpek müştekilere hiçbir şekilde zarar vermedi" dedi.

  Sanık avukatı Mutena Güven iddianamede 2 kişinin yaralandığı yönünde iddianame hazırlandığını belirterek, olayda sadece Lara Yeliz Şar'ın yaralandığı ve bu yaralanmanın da olay nedeniyle oluşmadığını ifade etti.

  1500 LİRA PARA CEZASI

  Mahkeme, Ali Ulvi Cedim hakkında "Hayvanın tehlike yaratabilecek şekilde serbest bırakılması" suçundan ceza verilmesine yer olmadığını belirterek Cedim'in "Taksirle yaralama" suçundan bin 500 lira adli para cezasına çarptırılmasına karar verdi.

  Yeliz Şar a saldıran köpeğin sahibine para cezası #2

  "ÇOCUK SAHİBİ OLMAYI PLANLIYORDUM"

  Olaya ilişkin yargılamanın geçtiğimiz celsesinde ifade veren müşteki oyunculardan Lara Yeliz Şar fiziksel ve ruhsal açıdan olaydan etkilendiğini belirterek, "Hala antidepresan ilaçlar kullanıyorum. Olayın olduğu dönemde çocuk sahibi olmayı planlıyordum ancak ilaç kullandığım için bu planımı ertelemek zorunda kaldım" demişti.

  Bir diğer müşteki Nihat Tolga Güleç ise sanığın köpeklerinin kendilerine saldırdığını ifade ederek koruma iç güdüsü ile köpeğe tekme attığını kaydetmişti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir