Euro
15.1706
-0.39%
Dolar
13.6142
-0.26%
Altın
782.4120
-0.72%
Borsa
1990
-0.39%
Bitcoin
503.648
-0.39%
5ºC
İstanbul
Çok bulutlu 5 C
  Patronlar organik giyer

  Patronlar organik giyer

  Koç ve Şahenk gibi isimlerin de aralarında olduğu birçok patron, giyim tercihini değiştirdi.
  • 29.08.2012 - 08:18

  Patronlar organik giyer #1

  Ülkemizde Kanser vakalarının çoğalması ile organik ürünlere ilgi giderek artıyor. İlk olarak organik gıda ile başlayan talep artışı, organik giyimle devam ediyor. İş dünyasının yeni gözdesi olan organik giyim, Rahmi Koç'tan Ferit Şahenk'e, Cem Boyner'den Suzan Sabancı Dinçer'e birçok ismin gardıroplarının vazgeçilmezleri arasına girdi.

  KOÇ HİNDİSTAN'DAN GETİRTTİ

  Patronlar organik giyer #2Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç, günlük hayatındaki tüm kıyafetlerinde organik ürünleri tercih ediyor. Koç, Hindistan'tan aldığı ve getirttiği organik kıyafetleri üzerinden çıkarmıyor. Doğuş Holding Başkanı Ferit Şahenk'in de, tüm renkli gömlekleri organik. Özellikle renkli gömleklerde organiğin tercih edilmesinin nedeni, normal gömleklerde kullanılan giysi boyasının kanserojen risk taşıyor olması.

  Patronlar organik giyer #3

  ŞAHENK'E ROMA'DAN GELİYOR

  Şahenk, organik kıyafetlerini Roma'daki bir organik ürünler mağazasından alıyor. Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer, Boyner Holding Başkanı Cem Boyner ve Boyner Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Boyner de günlük hayatlarında organik giyimden vazgeçmeyenler arasında yer alıyor.

  TİCARETİ YAPILIYOR

  Organik ürünlerin ticaretini yapan isimler arasında oyuncu Erkan Petekkaya da yer alıyor. İstanbul Şişli'de 'Sosyete Pazarı' adlı bir alışveriş merkezi açan Petekkaya, bu pazarda organik bitkisel ürünler, tekstil, hediyelik eşya, kozmetik ve bujiteri, ev tekstili satıyor. Merkez, toplam 5 bin 600 metrekare alana sahip.

  SİPARİŞLER YURT DIŞINDAN

  Tekstilde kullanılan zararlı kimyasallar, patronların giyim tercihinde belirleyici rol oynuyor. Ünlü isimler, organik kıyafetleri daha çok yurt dışından getirtiyor.


  Görüş Bildir