Euro
10.9514
-1.67%
Dolar
9.4288
-1.62%
Altın
546.56
-1.87%
Borsa
1.507
0.95%
Bitcoin
594.321
-2.44%
15ºC
İstanbul
Güneşli 15 C
  Pelin Batu: Oynamaya gittiğim kuzular şişte dönüyordu

  Pelin Batu: Oynamaya gittiğim kuzular şişte dönüyordu

  Et görmeye tahammül edemeyen Pelin Batu, nasıl vejeteryan olduğunu anlattı.
  • 20.07.2015 - 10:33

  Şair, yazar, oyuncu, programcı Pelin Batu, Zaman gazetesine röportaj verdi. Uzun yıllar vejeteryan olduğunu ancak sağlık sorunları yüzünden tekrar et yemeye başladığını söyleyen Batu, "Küçükken oynamaya gittiğim kuzuların şişte döndüğünü gördüm" diye konuştu.

  Pelin Batu: Oynamaya gittiğim kuzular şişte dönüyordu #1

  "TEKRAR ET YEMEYE BAŞLADIM"

  Uzun yıllar et yemedim. Ama bir süre sonra baktım sürekli bayılacak gibi oluyordum. Çünkü et yemiyordum, yerine takviye olacak ürünler de tüketmiyordum. Test yaptırdım. Doktorum, “Ben hayatımda bu kadar düşük bir demir oranı görmedim” dedi. Bir süre sonra sürekli demir iğnesi olmaya başladım. O da acı verici bir şey. Sürekli iğne iğne. Bu yüzden tekrar yemeye başladım. Ama hala sevmiyorum.

  "TABAKTA HAYVAN GÖRMEYE TAHAMMÜL EDEMİYORUM"

  Zorlanıyorum ve fikir olarak da hoşuma gitmiyor bir hayvanı yemek. Hayvan şekli de görmeye tahammül edemiyorum. Mesela tavuk budu asla yemem. Balık ve annemim köftesini yiyebiliyorum ancak.

  "OYNAMAYA GİTTİĞİM KUZULAR ŞİŞTE DÖNÜYOR"

  New York'ta yaşarken rahip bir aile dostumuz vardı. Bir hafta sonu bizi yemeğe davet etti. Ben de o zamanlar 14-15 yaşındayım ve hayvanları çok seviyorum, çok meraklıyım. Doğduğumdan beri evimiz hep hayvanat bahçesi gibiydi. Yılan ve kirpimiz bile vardı. Annem beni de götürmek için, “Bak kuzular orada varmış orada, oynarsın.” dedi. Ben de, oh ne güzel pastoral bir gün geçireceğim, yeşilliğin içinde hayvanlarla oynayacağım diye seviniyorum. Bir gittik bahçede kuzular şişte dönüyor. Şok oldum tabii.

  "İLK ŞİİRİMİ KUZUYA YAZDIM"

  Belki tuhaf gelecek ama ilk şiirimi 5 yaşımda ve bir kuzu için yazmıştım. Çünkü bütün oynadığım bir kuzunun sonrasında yendiğini öğrendiğimde çok şaşırmıştım. O olay beni o kadar etkilemişti ki hayatımda o gün bu gün hiç kuzu yemedim.

  Pelin Batu röportajının tamamı için tıklayın..

  Pelin Batu: Oynamaya gittiğim kuzular şişte dönüyordu #2

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir