Petrol
85.42
-1.68%
Euro
19.6306
0.07%
Dolar
18.6344
0.01%
Altın
1.077
-0.31%
Borsa
4963
-1.65%
Bitcoin
321.714
0.10%
11ºC
İstanbul
Bulutlu 11 C

  Reyhan Karaca Angelina gibi barış elçiliği istiyor

  Reyhan Karaca, Kimse Yok Mu Derneği vasıtasıyla Sudan ve Somali’den sonra Pakistan’a da yardım eli uzattı.
  • 03.09.2013 - 12:35
  Reyhan Karaca Angelina gibi barış elçiliği istiyor

  Reyhan Karaca Angelina gibi barış elçiliği istiyor #1

  Sudan ve Somali'den sonra Kimse Yok Mu Derneği ile Pakistan'a giden Reyhan Karaca, ilgi göstermeyen hükümet yetkililerinden dolayı dert yandı. Karaca, "Pakistan'ın Pencep eyaleti başbakanını ziyaret ettik. Bizi makamında ağırladı. Bunlar Türkiye adına çok güzel şeyler ama ülkemizde hiç gündeme gelmedi. Devlet büyüklerinden bir telefon, bir mektup beklerdim. Türkiye'nin barış elçisi olmak istiyorum" diye konuştu.

  'MUTLU VE HUZURLUYUM'

  Vicdanen çok rahat ve mutlu olduğunu vurgulayan Karaca, "İhtiyacı olan insanlara yardım eli uzattığımız için son derece huzurlu ve mutluyum. Çöllerde yaşayan insanlara ulaştık. Amerika'nın bir starı oralara gittiği zaman dünya basınında büyük yer alıyor. Angelina Jolie'nin 3 saat kaldığı yerde biz 3 gün yardım dağıttık. Bu işin öncüsü oldum. Erkeklerin giremeyeceği yerlere girdim" dedi.

  'TÜM SANATÇI ARKADAŞLARIM DA GİTMELİ'

  Gezi boyunca yaşadıklarını anlatan ünlü şarkıcı şöyle konuştu: "Çölün içinde tehlikeli ortamlarda yaşayan insanları gördüm. Çok zayıf, beslenme zorluğu çeken insanlar. Orada beni bir böcek ısırdı. Hâlâ bacaklarımda ve kollarımda izleri var. 18 saat baygın kalmışım. Anlayacağınız hayati tehlikeyi göz ardı ederek gittik.56 derece sıcaklıkta yardım dağıttık. Oraları gördükten sonra Türkiye'nin cennet olduğunu anladım." Bundaki sonraki rotasının Çad ve Haiti olduğunu söyleyen Karaca, "Tüm sanatçı arkadaşlarım mutlaka oralara gitmeli" şeklinde konuştu.


  Görüş Bildir