Euro
9.3792
-1.08%
Dolar
7.8711
-1.02%
Altın
459.13
-0.62%
Borsa
1.338
0.92%
Bitcoin
137.567
-10.56%
12ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 12 C

  Ricky Martin eşcinsellere sahip çıktı

  Dünyaca ünlü yıldız Ricky Martin cinsel ayrımcılığın sonlandırılmasını istedi.
  • 12.12.2012 - 09:09
  Ricky Martin eşcinsellere sahip çıktı

  Ricky Martin eşcinsellere sahip çıktı #1

  BM Genel Merkezi'nde "10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü" kapsamında düzenlenen "Homofobi ile mücadelede liderlik ihtiyacı" konulu panele BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, sanatçılar Ricky Martin ve Yvonne Chaka Chaka ile birlikte katıldı. BM'de farklı konularda çok sayıda panel düzenlendiğini ama hiçbirinin basından ve dinleyicilerden bu kadar ilgi görmediğini ifade eden Ban, "Ünlü sanatçılar sayesinde ben de bugün ünlü olmanın tadını çıkarıyorum" diye espri yaptı.

  ''DİĞER KİŞİLERLE AYNI HAKLARA SAHİPLER''

  Panelde yaptığı konuşmada cinsel ayrımcılığı eleştiren Ban, "Şunu belirtmeme izin verin: Lezbiyen, gay, biseksüel ve transgender kişiler de diğer herkesle aynı haklara sahipler. Onlar da herkes gibi özgür ve eşit olarak dünyaya geldi. Modern dünyada hala birçok ülkede aynı cinsten başkasını sevdiği için kişilerin cezalandırması üzüntü verici" dedi. Birçok ülkede eşcinselliğin kanunlarla yasaklandığını belirten Ban, demokrasinin "çoğunluğun yönetiminden daha fazla bir şey" olduğunu söyledi.

  Panelde konuşan sanatçı Ricky Martin de kendilerine BM Genel Merkezi'ni açtığı için Ban Ki-mun'a teşekkür etti. Martin, cinsel tercihi dolayısıyla yıllarca endişe içinde yaşadığını ve kendisine saygısını kaybettiğini ifade ederek, "Herkesten daha fazla hakkımız olsun istemiyoruz. Biz de herkesle eşit olmak istiyoruz, ne eksik ne fazla" diye konuştu. Güney Afrikalı sanatçı Yvonne Chaka Chaka da yıllarca Güney Afrika'da etnik ayrımcılığa karşı savaştıklarını ve başarılı olduklarını anlatarak, cinsel ayrımcılığın da sonlandırılması gerektiğini kaydetti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir